A gyergyószentmiklósi együttes kiváló emberelőnyös játékának köszönhetően 2–1-re nyerte meg a mindent eldöntő csatát, amely után kezdődhetett az ünneplés, a piros-fehérek feledhetetlen szezont zártak az Erste Ligában.
„Végtelenül boldog vagyok és megkönnyebbült, kicsit megnyugodtam. A második komplett szezonunk ezzel a csapattal, és én úgy kalkuláltam, hogy három év kell nekünk, hogy nyerjünk, bajnokok legyünk. Nyilván nem bánjuk, hogy ez már most sikerült.
– fogalmazott Szilassy Zoltán, a GYHK vezetőedzője. Hozzátette, komoly meccseket játszottak az elődöntőben és a döntőben is.
„Minden tiszteletem a Fradinak, nagyon jól játszottak, de
Köszönjük a klub tulajdonosainak, hogy ezt a miliőt megteremtették, és a közönségünknek, amely elképesztő itthon és otthon is egyaránt. Ami itt volt az fantasztikus volt. Ilyen publikum előtt nem is tehettünk mást, csak azt, hogy nyerjünk” – mutatott rá Szilassy Zoltán.
Fodor Szabolcs, az FTC vezetőedzője elmondta, büszkék lehetnek a srácokra és mindenkire, aki ebbe beletett bármennyit is, óriási dolgot vittek véghez.
„Itt a végén kicsit keserű a szánk íze, de azt látni kell, hogy a negyeddöntőben elvesztettük az egyik centerünket, aki a legtöbb gólunkat lőtte idén, majd jött az elődöntő a kimagasló alapszakaszt produkáló BJA ellen, amihez óriási koncentráció és erő kellett, hogy azt behúzzuk.
– mutatott rá Fodor Szabolcs.
Kiemelte, hogy a hatodik meccsen elkövettek két hibát, ami miatt nem tudtak nyerni. Az utolsó mérkőzésen végül egy gólon múlt az Erste Liga címe, de megszerezték a harmincadik magyar bajnoki címet, amire nagyon büszkék.
A hétvégén súlyos sérülést szenvedett az FK Csíkszereda ifijátékosa, Ioó Edvin, akit helikopterrel szállítottak Marosvásárhelyre. A fiatal futballistán életmentő szívműtétet hajtottak végre, állapota stabilizálódott.
Kevesebb mint egy hónap után menesztette a Csíkszeredai Sportklub a novemberben érkezett Peteris Skudrát: a lett vezetőedzővel egyetlen pontot szerzett a csapat a jégkorong Erste Ligában, miközben sorra jöttek a vereségek.
Tragikus hirtelenséggel elhunyt a Hargita Megyei Mentőszolgálat Csíkszeredai mentőpontjának főasszisztense, Szabó Lenke – jelentette be a mentőszolgálat.
Házkutatás során letartóztatta a belga rendőrség kedden az Európai Unió volt külpolitikai főképviselőjét, Federica Mogherinit. A rendőrség az Európai Külügyi Szolgálatnál és az Európa Kollégiumnál tartott razziát egy csalás elleni nyomozás részeként.
Ilie Bolojan román kormányfő elmondása szerint „pragmatikus megbeszélést” folytatott szerdán Budapesten Orbán Viktor magyar miniszterelnökkel.
A románok elsöprő többsége szereti a hazáját és büszke Romániára. „Ki az a Sara?” – liszttel és egyéb alapélelmiszerekkel dekorálta ki volt párja autóját egy nő.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!