Villámrajt után nyert a GYHK a Steaua ellen

Gergely Imre 2024. szeptember 13., 21:07 utolsó módosítás: 2024. szeptember 13., 21:11

A negyedik percben már három góllal vezettek a gyergyóiak pénteken a Steaua ellen, és az előnyből kettőt megőrizve szereztek három pontot a romániai jégkorong-bajnokságban.

Korán nagy előnyt szereztek, sikerült megőriziük a gyergyóiaknak. Korábbi felvétel Fotó: Rokai Attila / GYHK

A GYHK nem bízta a véletlenre, az Erste Ligás keretből három sornyi játékos jégre lépett a bukarestiek ellen. A minőségbeli különbség nagyon hamar megmutatkozott, Haaranen fél perc után már betalált.

A fiatalok is megmutatták, hogy mit tudnak, Fehér Csanád is gólt lőtt, a negyedik percben pedig már 3–0 volt az állás, Császár is eredményes volt.

A továbbiakban is a piros-fehérek domináltak, Georgescuék ritkán értek el Mag Örs kapujáig, aki pedig védte amit kellett. Az első szünetben 4–0 lett az állás, Gerads használt ki egy ziccert.

A második harmadban is több volt a helyzet a vendégek kapujánál, de Szamankov mindent fogott, a hazai oldalon pedig Filip szépített, a 40. percben pedig Orbán Szilárd botjáról a kapu mögül került a korong valahogy a gyergyói kapuba.

Az utolsó húsz percben Mag és újra Szamankov is mutatott be bravúrokat, találat pedig 1–1 esett.

Előbb Sándor-Székely lőtt nagy gólt, majd a legvégén Jakob állította be az 5–3-as végeredményt.

A GYHK vasárnap újra hazai jégen játszik, a Brassóval csapnak össze az Erste Ligában, romániai bajnokságban és a Román Kupában is jegyzett mérkőzésen.

Jégkorong, romániai bajnokság alapszakasz:

Gyergyói Hoki Klub–Bukaresti Steaua 5–3 (4–0, 0–2, 1–1).
Gólszerzők: Mathias Haaranen (1. perc), Fehér Csanád (3.), Császár Hunor (4.), Dallas Gerads (18.), Sándor- Székely Ottó (43.) illetve Andrei Filip (31.), Orbán Szilárd (40.), Raul Jakob (60.).