Villámrajt után diadalmaskodott a Galac Karcfalván

2022. október 29., 21:10

Magabiztos győzelmet aratott a Galaci CSM szombaton este Karcfalván a román jégkorongbajnokságban. Az Al-Duna parti város csapata 10–2-re nyert a Sapientia együttesének csíkkarcfalvi otthonában.

Simán nyert a Duna parti alakulat Fotó: Veres Nándor

Villámrajtot vett a galaci csapat a Felcsíki Műjégpályán, ahol a regátiak négy perc után 3–0-ra vezettek. A folytatásban is ők uralták a játékot, a mérkőzés felénél 6–0 volt javukra, és végül nyolc gól különbséggel győztek.

A hazai fiatal együttes számára minden mérkőzés a tapasztalatszerzésről, a fejlődéről szól, és ebben a tekintetben ez a találkozó is elérte célját.

Fotó: Veres Nándor

A két csapat vasárnap este fél 7-től újra megmérkőzik, annak az összecsapásnak is a Felcsíki Műjégpálya ad majd otthont.

Romániai jégkorong-bajnokság, alapszakasz:

Sapientia U23–Galaci CSM 2–10 (0–4, 2–3, 0–3).
Gólszerzők: Kedves József (33.) és Bănceanu Levente (36.), illetve Alekszej Baskov (2. és 9.), Antal Alfréd (3.), Vitalij Kiricsenko (4. és 29.), Jurij Nazarov (23. és 60.), Artem Sursov (37.), Jevgenyij Jemeljanenko (54.) és Patrik Machala (54.).
Kapura lövések: 19–52.
Büntetőpercek: 6–10.
Játékvezetők: Csata Attila, Csomortáni Zsolt és Fehér Imre.

8. Sportul Studentesc 2 0 0 0 2 3–24 0

A közzétett kiírás szerint az alapszakaszban mindenki négyszer találkozik minden ellenfelével (két-két hazai és két-két idegenbeli meccs), ami 28 mérkőzést jelent csapatonként. Az alapszakasz után az első három helyezett, illetve a 4-7. helyeken végző csapatok a középszakaszban külön válnak, és újabb négy-négy meccset játszanak egymás közt. A 8. helyezett számára az alapszakasz után lezárul a bajnokság.

A rájátszásban az alapszakasz első három helyezettjéhez csatlakozik az alsóházat megnyerő csapat, és itt a középszakasz legjobbjával csatázik egy három nyert mérkőzésig tartó párharcban a döntőbe jutásért, a másik ágon, a másik elődöntőben pedig a középszakasz másodikja a harmadik helyezettel küzd a fináléért. A tervek szerint a döntő az egyik csapat negyedik győzelmééig tart, a kisdöntőben a bronzéremért három meccset kell nyerni.