Vereség az észtektől az U18-as hokivébén

Dobos László 2022. április 07., 11:55

Harmadik mérkőzésén sima vereséget szenvedett a romániai U18-as válogatott Észtországban zajló korosztályos hokivébén.

Egy győzelem, két vereség az eddigi mérlegük Fotó: iihf.com

A székelyföldi fiatalokra épített csapat 5–0-ra kapott ki Tallinnban a házigazdáktól. A Kovács László, ifj. Antal Előd, Farkas Csaba és Fülöp Rajmond (kapusedző) által irányított együttes a vébé első két fordulójában előbb rendes játékidőben 3–2-re nyert Szerbia ellen, majd hosszabbítás után 3–2-re kikapott Nagy Britanniától.

A romániai csapat pénteken Litvánia ellen lép jégre, a holnapi zárónapon pedig Dél-Korea lesz az ellenfél.

U18-as jégkorong vb, divízió 2/A, 3. forduló: Észtország–Románia 5–0 (3–0, 2–0, 0–0).

A játéknap további eredményei: Litvánia–Szerbia 6–3 és Nagy Britannia–Dél-Korea 3–2.

Az állás: 1. Észország 9 pont, 2. Dél-Korea 6, 3. nagy Britannia 5, 4. Románia 4, 5. Litvánia 3, 6. Szerbia 0.