A kisdöntő hétfő esti meccsét megelőzően a Csíkszeredai Sportklub elleni Erste Liga-negyeddöntő második mérkőzésén, március 3-án, azaz pontosan két hónapja győzött legutóbb a GYHK, azaz nyolc mérkőzést veszítettek el zsinórban a piros-fehérek. Most, a kilencediken sem ért véget a siralmas sorozat. Egy szoros, izgalmas első harmad után simán nyertek Zabludovszkijék.
Pedig jól indult: Basaraba már a második percben vezetést szerzett egy emberhátrányos ellentámadásból. A 8. percben immár emberelőnyben támadtak a második gólért a gyergyóiak, ami meg is jött, de nem a kívánt formában, egy korongvesztés után Machala egyenlített. Két perccel később Kozma hozta vissza a vezetést: a kék vonalról a kapu elé csúszó hátvéd remek lövéssel értékesítette Szabó hasonlóan szép passzát.
Ekkor még simán benne volt a játékban az, hogy a GYHK felülmúlja a galaciakat, még úgy is, hogy Nyezsnamov egy tanítani való lendületes támadás végén másodszor is egyenlített.
A második harmad elején aztán Makarov megfordította az állást, majd ugyanő kétgólosra növelte a különbséget és ezzel lényegében eldöntötte a meccset: a vendég orosz különítmény nagy magabiztossággal tartotta távol a kapujuktól Csergőéket. Az addigi lendület is elfogyott a Szilassy-Góga legénységnél. Butocsnov még lőtt egyet a középső játékrészben, így már háromgólos hátrányt kellett volna ledolgozni.
Nem jött össze, St. Amant még egyet faragott belőle, de a vége 3–6 lett és ezzel le is zárult a GYHK számára a 2020–2021-es bajnokság. A galaciak ünnepelhették a megszerzett bronzérmeket.
Csalódást keltő végkifejlete volt ez egy rosszul sikerült szezonnak.

Megható pillanatokkal és nosztalgikus játékkal találkozott újra a csíki hoki egyik aranygenerációja. Az 1975–1976-os születésű játékosok nemcsak a múltat idézték fel, hanem elhunyt társaik előtt is tisztelegtek.
Felejthető első félidőt követően a második játékrészt rögtön góllal indította a Sepsi OSK a Bukaresti Steaua ellen. Közelebb kerültek a feljutáshoz, de akár a másodosztály megnyeréséhez is a piros-fehérek.
Közzétette a 2026-os magyarországi országgyűlési választás első részeredményeit a Nemzeti Választási Iroda.
Közzétette a magyarországi parlamenti választás első hivatalos részeredményeit a Nemzeti Választási Iroda (NVI). A szavazatok magas feldolgozottságánál a Tisza Párt vezet a Fidesz előtt, a Mi Hazánknak van még esélye bejutni az Országgyűlésbe.
Orbán Viktor szerint hárommillió szavazat elég lesz a Fidesz többségéhez, ez pedig szerinte csak a határon túli magyarok támogatásával lehet meg.
Az áldozatszerepet felnagyító narratíva elfedi azt a tényt, hogy a román társadalom nem monokróm jobbágytömeg volt, hanem egy dinamikusan rétegződő, felemelkedő közösség. MCC történész-kerekasztal 5.0.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!