Vége a brassói hokisok veretlenségének

Horváth Bálint Ottó 2020. október 11., 22:20 utolsó módosítás: 2020. október 11., 22:29

Ötödik összecsapásán először maradt alul az Erste Ligában a Brassói Corona jégkorongcsapata, hosszabbításban kapott ki a Dunaújvárosi Acélbikák vendégeként.

Fotó: DAB

A vasárnap esti mérkőzés első harmadában egyik fél sem tudott eredményes lenni. Nem úgy a második játékrész elején, amikor bő három perc alatt mindkét kapuban kikötött a korong. Ezt a húsz percet a Corona előnyben zárta, kevéssel a pihenő előtt jutott vezetéshez Radim Valchar révén. Erre azonban a házigazda dunaújvárosiaknak a harmadik harmad ötödik percében megvolt a válaszuk. Több találat már nem született a rendes játékidőben.

A hosszabbításban alig 28 másodperc kellett az Acélbikáknak ahhoz, hogy eldöntsék a találkozót, Kovács Bronson Zoltán volt a nyerőemberük.

A Brassói Corona három rendes játékidős és egy hosszabbításos győzelem után elszenvedte az első vereségét az Erste Ligában, de ennek ellenére továbbra is vezeti a ranglistát.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:
Dunaújvárosi Acélbikák–Brassói Corona 3–2 (0–0, 1–2, 1–0, 1–0)–hosszabbításban.
Gólszerzők: Kristopffer Pihlkqist (23.), Szappanos Dávid (45.), Kovács Bronson Zoltán (61.), illetve Oliver Dame-Malka (26.), Radim Valchar (40.).