Utánpótlás hokiválogatottak játszanak Gyergyószentmiklóson

Gergely Imre 2023. december 15., 11:26 utolsó módosítás: 2023. december 15., 11:27

Nemzetek Tornája néven rendeznek ezekben a napokban jégkorongtornát Gyergyószentmiklóson, ahol Románia U20-as és U18-as válogatottja mellett Magyarország és Lengyelország U18-asai lépnek jégre. Az első napon szoros összecsapásokra került sor.

Illusztráció Fotó: Pinti Attila

A nyitómeccsen csütörtökön délután a magyarországi U18-asok Románia U20-as válogatottjával találkoztak. A piros-fehér-zöld fiatalok a 13. percre Szentandrássy és Bánkfalvi góljaival 2–0-ás előnyt építettek fel, de a romániai csapat még az első harmadban szépített Szopos-Böjte révén.

A hazaiak a harmadik játékrészben Kovács Előd góljával egyenlítettek. A rendes játékidő 2–2-es eredménnyel zárult, a hosszabbításban pedig nem esett gól, a szétlövés pedig Călin Lupașcu góljának köszönhetően a romániai csapat javára dőlt el.

Jégkorong, Nemzetek Tornája

Magyarország U18–Románia U20 2–3, büntetők után (2–1, 0–0, 0–1, 0–0, 0–1).
Gólszerzők: Szentandrássy Noel (1. perc), Bánkfalvi Kristóf (13.), illetve Szopos-Böjte Szabolcs (19.), Kovács Előd (53.), Călin Lupașcu (65., győztes büntető).

A második csütörtöki meccsen a lengyel és a romániai U18-asok találkoztak. Az első találatra a 36. percig kellett várni, amikor Niemczyk a lengyeleknek szerzett vezetést, majd Sawicki góljával lett 2–0. A romániai együttes Márton Tamás találatával az 58. percben tudott szépíteni, a hátralevő idő pedig kevés volt az egyenlítéshez, így a lengyel fiatalok örülhettek a végén.

Lengyelország U18– Románia U18 2–1 (0–0, 1–0, 1–1).
Gólszerzők: Kasper Niemczyk (36.), Adam Sawicki (44.), illetve Márton Tamás (58.).

A torna további programja:

December 15., péntek: 15 óra: Románia U20 – Lengyelország U18, 18.30: Románia U18 – Magyarország U18.
December 16. szombat: 11 óra: Magyarország U18 – Lengyelország U18, 14.30: Románia U20 - Románia U18.

Románia U18-as válogatottjának kerete

Báint Márk (GYHK), Molnár Máté (GYHK) Ionuț Mardale (Steaua) – kapusok.
Albert Hunor, Fodor Dávid (mindketten GYHK), Nagy Tamás, Incze Béla (mindketten ISK Csíkszereda), Szekeres Róbert (Felcsík SE), Csiszer Csaba (Brassói Corona), Tudor Nechita (Okanagan HE), Tófán Tamás (Bietigheim) – hátvédek.
Ágoston Tamás, Márton Tamás, Mic Ádám (mindhárman Felcsík), Balogh Áron, Kovács áron, Kovács Szabolcs (mindhárman DEAC), Czirják Zalán (DVTK), Gál Tihamér, Salamon Róbert, Răzvan Timaru (mindhárman GYHK), Lusztig Krisztián (UTE), Máthé Mózes Elemér (BJA), Máthé Zsolt (Corona), Andrei Caramfil (Galaci Dunărea), Süveg Ádám, Süveg Botond (Mindketten FEHA19) – csatárok.
Szakmai stáb: Sille Tamás vezetőedző, Daradics Csaba másodedző, Zsók Levente másodedző, Fülöp Rajmond kapusedző.

Románia U20-as válogatottjának kerete

Olaru Alex, Biró Nándor (mindketten Sapientia U23), Buda Márton (DVTK) – kapusok.
Molnár Ákos, Szabó Tas (mindketten GYHK), Kovács Előd, Kernászt Máté, László Balázs (mindhárman Sapientia U23), György Róbert (DVTK), Nyika József (Jászberény), Süket Bálint (DEAC) – hátvédek.
Bogács Tamás, Barabás Benjamin (mindketten DVTK), Călin Lupașcu (Steaua), Kovács Előd (Corona), Ördög Roland (DEAC), Nyika Sándor (Jászberény), Gál Szilárd, Szopos-Böjte Szabolcs (Sapientia U23), Radu Nektarie (Okanagan), Fehér Csanád (GYHK), Kozma Gergő (Harnosand) – csatárok.
Szakmai stáb: Per Lundell vezetőedző, Papp Szabolcs másodedző, Ruczuj Gellért kapusedző.