Újra nyert a Sportklub, egy lépésre a bajnoki cím

Dobos László 2022. április 06., 22:19 utolsó módosítás: 2022. április 06., 22:22

Második budapesti mérkőzését is megnyerte a címvédő Csíkszeredai Sportklub a magyar bajnok Ferencváros otthonában a jégkorong Erste Liga döntőjében. A csíkiak szerdán este 4–2-re győztek és összesítésben 3:1-re vezetik az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharcot.

Fotó: FTC-Telekom

A Sportklubnál visszatért eltiltásából Becze Tihamér, a hazaiaknál pedig továbbra is hiányzott Nagy Gergő, aki azért kapott három összecsapásra szóló eltiltást, mert az első felvonáson ütközött Salló Alpárral, aki súlyos sérülés miatt kórházba került.

Jó iramú, színvonalas hokit hozott az első játékrész, voltak helyzetek bőven mindkét kapunál, az első húsz perc egyetlen találatát a vendégek érték el, a 9. percben Kuljas bombalövése kötött ki Arany kapujában (0–1).

Fotó: Pintér Noémi

Kiegyensúlyozott játék és emberelőnyös, illetve emberhátrányos gólok voltak a második harmadban. A 31. percben Kulmala emberelőnyben egy jól helyezett lövéssel kiegyenlített (1–1), majd három percre rá Taratuhin, szinten emberelőnyben közelről újra vezetéshez juttatta a székelyföldieket (1–2). A második szünet előtti két percre emberelőnybe került a Sportklub, a csíkiak azonban korongot veszítettek, Hajós kapura lőtte, a játékszer pedig Adorján kapusról becsorgott a hálóba (2–2).

Óirási küzdelem zajlott a jégen a harmadik játékrészben, amelyben újra előnybe került az erdélyi gárda: az 50. percben Tarauhin egy kapusról kicsúszó korongot ütött közelről a kapuba (2–3). A Sportklub bravúrral kivédekezett két emberhátrányt, majd az utolsó másfél percre a Ferencváros szakvezetése az egyenlítés reményében kapusa helyett is mezőnyjátékost küldött a jégre. A csíkiak azonban 15 másodperccel a vége előtt korongot szereztek, és Részegh Tamás az üres kapuba lőtte (2–4).

Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharcban a Sportklub összesítésben 3:1-re vezet. A sorozat szombaton 18 órától a csíkszeredai Vákár Lajos Műjégpályán folytatódik. A döntő tovább időpontjai (ha szükséges) április 11. és 13.

Jégkorong Erste Liga, döntő, negyedik mérkőzés:
FTC-Telekom–Csíkszeredai Sportklub 2–4 (0–1, 2–1, 0–2).
Gólszerzők: Rasmus Kulmala (31.) és Hajós Roland (39.), illetve Gyenisz Kuljas (9.), Andrej Taratuhin (34. és 50.), Részegh Tamás (60.).
Kapura lövések: 44–37.
Büntetőpercek: 6–10.
Játékvezetők: Nagy Attila és Pálkövi Zsombor, illetve Bálint Norbert és Muzsik Ferenc Norbert.