Újra legyőzte a Sportklubot, átvette az Erste Liga vezetését a Brassói Corona

Dobos László 2021. február 13., 21:41 utolsó módosítás: 2021. február 13., 21:55

A Brassói Corona szombaton este hazai pályán 7–5-re legyőzte a Csíkszeredai Sportklubot, és ezzel átvette a vezetést a jégkorong Erste Liga alapszakaszában.

Gólzápor az erdélyi rangadón. Négy nap alatt másodszor győzte le a Corona a Sportklubot Fotó: Alexandra Sânpetru

A jégkorong Erste Liga alapszakaszának harmadik Brassó–Csíkszereda rangadóján a Corona szakvezetése nem változtatott a legutóbb győztes csapatán, a Sportklubnál azonban volt pár változás, a kapuba Makszim Szamankov áll be és játéklehetőséget kapott Loginov és Maylan, míg Tousignant pihent.

Szinte végig szoros volt a mérkőzés, az első találatot a csíkiak lőtték, de a házigazdák hamar fordítottak.

A Corona 2–1-re, 3–2-re, 4–3-ra és 5–4-re is vezetett, de a Sportklub mind a négyszer egyenlíteni tudott.

Az 50. percben még 5–5 volt az eredmény, azonban a Corona a következő hat percben újabb két gólt lőtt (7–5). Bő két és fél perccel a vége előtt a vendég Sportklub szakvezetése időt kért, majd kapusa helyett is mezőnyjátékost küldött a jégre, de

sem a szépítés, sem az újabb egyenlítés nem sikerült.

Ebben a bajnokságban ez volt a harmadik Brassói Corona–Csíkszereda bajnoki találkozó. Az erdélyi rangadók első két összecsapásának a Vákár Lajos Műjégpálya adott otthont, ahol első nap hosszabbítás után a Sportklub nyert 4–3-ra, a második napon pedig a Corona győzött 7–3-ra.

A két csapat vasárnap 18.30-tól újra megmérkőzik egymással.

Jégkorong, Erste Liga, romániai bajnokság, alapszakasz:
Brassói Corona–Csíkszeredai Sportklub 7–5 (3–2, 1–1, 3–2).
Gólszerzők: Molnár Zoltán (7.), Cody Carlson (15., 55.), Carlo Finucci (18., 44.), Péter Balázs (36. és 56.), illetve Becze Tihamér (4., 50.), John Anthony Combs (15., 41.), Gecse Olivér (31.).
Kapura lövések: 31–41.
Büntetőpercek: 12–14.
Játékvezetők: Mihai Paul és Radu Gabriel, illetve Cristian Flip és Andrieș Gheorghieș.