A Sapientia súlyos, 14–1-es vereséget szenvedett szombaton a Brassói Corona vendégeként. Vasárnap sokáig jóval szorosabb volt a csata, a mérkőzés több mint feléig a Sapientia egyetlen gólon tartotta a Coronát. A különbség végül az utolsó játékrészben jött ki, amikor négyet ütött az Erste Ligában is szereplő barcasági együttes. A Corona ezzel átvette a vezetést az alapszakaszban.
A román felnőtt jégkorong-bajnokság állása:
1. Brassói Corona 10 9 0 0 1 53–22 27
2. Gyergyói HK 13 9 0 0 4 51–33 27
3. Csíkszeredai Sportklub 11 8 0 0 3 76–30 24
4. Galaci CSM 6 2 0 1 3 21–26 6
5. Bukaresti Steaua* 5 2 0 0 3 12–13 3
6. Sapientia U23 9 0 1 0 8 22–59 2
7. Háromszéki Ágyúsok 5 0 0 0 5 6–18 0
8. Sportul Studențesc 2 0 0 0 2 2–35 0
*A Steaua 3 ponttal büntetve
Hatályba lépett az a jogszabály, amely biztosítja, hogy a román kézilabda-válogatott mérkőzéseit ingyenesen közvetítsék a televíziók. Az erről szóló törvényt Nicușor Dan államfő írta alá, miután azt korábban a parlament is elfogadta.
Több mint két hónapja nincs csapata Valentin Suciunak, aki a meghiúsult szatmárnémeti lehetőségről és a jövőbeli terveiről beszélt. A sepsiszentgyörgyi szakember szerint egyre nehezebb új együttest találni, de készen áll arra, hogy ismét kispadra üljön.
Harmincezer lejt tartalmazó elvesztett övtáskát talált meg, majd tartott meg jogtalanul egy 37 éves férfi Sepsiszentgyörgyön. A rendőrök a pénz jelentős részét visszaszerezték, az ügyben lopás miatt folyik nyomozás.
Nagyszabású razziát tartottak a nyomozók pénteken Arad, Bihar, Fehér, Kolozs és Szeben megyében az idei érettségi vizsgákkal kapcsolatos csalás gyanúja miatt. A főügyészség szerint kiszivárogtatták a vizsgatételeket.
Ritka történelmi „időrétegekre” bukkantak a régészek a Iași megyei Ursoaián: miközben egy hatezer éves, a Cucuteni kultúrához tartozó település nyomait kutatták, második világháborús tüzérségi lőszereket is találtak a kukoricásban.
Nem mindegy, hogy milyen kézben marad a hátrahagyott református örökség – Makkai Péter református lelkész, korábbi szociális államtitkár előadásán jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!