Újra döntetlen az állás a Sportklub és a Corona között

Székely Sport 2021. április 04., 21:33 utolsó módosítás: 2021. április 04., 22:58

A vendég Brassói Corona 0–3-ról fordítva hosszabbítás után 5–4-re nyert a Csíkszeredai Sportklub otthonában a jégkorong Erste Liga döntőjének negyedik, húsvétvasárnap esti mérkőzésén. Összesítésben 2:2 az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc állása.

Nagyot küzdöttek a csapatok, jó iramú hokit játszottak Fotó: Veres Nándor

Kis ünnepség előzte meg a húsvétvasárnap esti mérkőzést a Vákár Lajos Műjégpályán: a 2020-2021-es Erste Liga alapszakasza legeredményesebb játékosának, Becze Tihamérnak átadták az aranysisakot.

Fotó: Veres Nándor

Kiválóan kezdte a meccset a házigazda Sportklub, a kék fehérek 11 perc után 3–0-ra vezettek. Előbb Farkas Tamás szerzett korongot a brassói kapu előtt és kilőtte a hosszú felső sarkot (1–0), majd Kuljas bombalövését követően Becze Tihamér lőtte kapuba a kipattanót (2–0). Az első harmad közepén emberelőnybe kerültek a csíkiak, és a szépen kijátszott akció végén Tousignant lőtt gólt (3–0).

A harmadik gól után kapust cserélt a Corona, Tőke Zoltán helyét Patrik Polc vette át. A barcaságiak hamar válaszoltak a harmadik csíki találatra, a Corona emberelőnyét Cody Fowlie váltotta gólra (3–1), de az első szünetre csak egygólos csíki előnnyel vonultak a csapatok, a 20. percben Finucci nagy gólt lőtt a felső vas alá. Mivel a korong kipattant, a gólt csak videózás után adták meg a játékvezetők (3–2).

A második játékrész elején a csíkiaktól Blackwater lövése a felső kapuvasat találta el, majd a 26. percben Combs lendülhetett ellentámadásba, és a ziccert kihasználva visszaállította a kétgólos csíki előnyt (4–2). A második szünet előtt is gólt lőtt a Brassó, egy gyors támadás végén Molnár Zsombor volt eredményes (4–3).

A harmadik játékrész elején egyenlített a Corona, a 44. percben Klempa jobb oldalról, takarásból, a felső sarokba eleresztett lövését nem látta Szamankov kapus (4–4). Az 55. percben emberelőnybe került a Sportklub, de ezt nem tudták gólra váltani. Mivel a rendes játékidő döntetlennel zárult, következett a ráadás.

A hosszabbításban négy a négy ellen játszottak a csapatok, és ez kereken öt percig tartott: a 65. perc végén, egy gyors támadás befejezéseként Bors Huba egy csel után közelről a csíki kapuba lőtte a korongot (4–5).

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharcban összesítésben 2:2-re állnak a felek. A sorozat követező találkozóját kedden 18 órától Brassóban rendezik.

Jégkorong Erste Liga, döntő, negyedik mérkőzés:
Csíkszeredai Sportklub–Brassói Corona 4–5 – hosszabbítás után (3–2, 1–1, 0–1, 0–1).
Gólszerzők: Farkas Tamás (6.), Becze Tihamér (8.), Mathieu Tousignant (11.) és John Anthony Combs (26.), illetve Cody Fowlie (12.), Carlo Finucci (20.), Molnár Zsombor (39.), Tomas Klempa (44.), Bors Huba Ferenc (65.).
Kapura lövések: 42–34.
Büntetőpercek: 4–8.
Játékvezetők: Vladimir Babic és Rencz Dániel, illetve Kis-Király Barna és Kedves Alfréd.