Újból vezet a Corona ellen, visszavette pályaelőnyét a Gyergyói HK

Gergely Imre 2023. március 09., 21:17 utolsó módosítás: 2023. március 10., 09:03

A mérkőzést végig kézben tartva, magabiztosan nyert Brassóban a Gyergyói Hoki Klub az Erste Liga elődöntő harmadik mérkőzésén, és ezzel előnyben vannak az erdélyi párharcban.

Hárommal is vezetett a gyergyói hokicsapat Brassóban Fotó: Corona Brasov

Dominálta a csütörtöki összecsapás első harmadát a GYHK és Vincze Péter már a 3. percben meg is szerezte a vezetést a piros-fehéreknek. Ezt azonban a helyzetek ellenére nem követték újabb gyergyói gólok, viszont az első emberelőnyt Valchar révén kihasználta a Brassó (1–1).

A második harmadban is folytatódott a gyergyói dominancia, és ez gólokban is megmutatkozott. Előbb a csapatkapitány Orbán lőtt középről miután Bodóval együtt összezavarta a brassói sort, majd emberhátrányban Szigeti szólója zárult csodás találattal.

Fotó: Corona Brasov

Aztán újból Orbán volt eredményes emberelőnyben. Az eredményjelzőn pedig már 1–4 állt.

Kóger ugyan még tudott szépíteni, de a lényegen ez már nem változtatott: a Gyergyói HK 4–2-re győzött és 2–1-re vezet az elődöntőben.

A soron következő találkozót pénteken 18 óra 30 perctől szintén a Cenk alatti városban játsszák.

Jégkorong Erste Liga elődöntő harmadik mérkőzés:

Brassói Corona–Gyergyói Hoki Klub 2–4 (1–1, 0–3, 1–0).
Gólszerzők: Radim Valchar (13. perc), Kóger Dániel (49.) illetve Vincze Péter (3.), Orbán Brance (24., 39.), Szigeti Ákos (35.).
Kapura lövések: 32–30.
Kiállítás percek: 8–8.