Megsérült a játékvezető, három bíróval folytatódott a Sportklub mérkőzése

Dobos László 2021. január 08., 22:15 utolsó módosítás: 2021. január 08., 22:28

Év eleji magyarországi turnéjának második mérkőzését is megnyerte a Csíkszeredai Sportklub a jégkorong Erste Ligában. A székelyföldi kék-fehérek pénteken este 5–1-re győztek Győrben, a Fehérvári Titánok otthonában.

Gólzáporos meccseken győzött a Sportklub a Titánok ellen Fotó: Hoffmann Kristóf

Csíki fölénnyel kezdődött a találkozó, a vendégek előbb Becze és Rokaly Norbert révén két kipattanót ütöttek be (0–2), majd újra Becze volt eredményes, lendületből a rövid sarokba bombázta a korongot (0–3).

Fotó: Hoffmann Kristóf

Az első szünet után ismét Becze volt eredményes, a csíkiak gólkirálya közelről a felső kapuvas alá lőtt. A 24. perc végén Tianen révén szépített a Titánok csapata, de a gól után

a csíki kapu mögött megsérült Korbuly Gergely játékvezető, vérzett az arca, ápolni kellett, a mérkőzés pedig három bíróval folytatódott.

Még volt egy kényszerszünet a középső játékrészben, az egyik fehérvári játékos lövés közben ütőjével eltalálta Gecse Hugó arcát, a csíki játékost is ápolni kellett.

Az utolsó játékrészt a vendégek uralták, Combs kétszer is kapuba ütötte a korongot, de csak az egyik, az emberfölényben szerzett találata volt érvényes, a másodikat visszanézték a játékvezetők, és érvénytelenítettek. Ezen a mérkőzésen Makszim Szamankov védte a Sportklub kapuját.

Aranygóllal verték a Brassót

A pénteki játéknap másik összecsapásán az Újpest az 56. percben egyenlített, majd hosszabbítás után 3–2-re legyőzte a vendég Brassót. A sorozatban nyolcadik sikerét arató hazai együttes hat, a rivális pedig öt emberelőnyt hagyott kihasználatlanul.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:

Fehérvári Titánok–Csíkszeredai Sportklub 1–5 (0–3, 1–1, 0–1).

Gólszerzők: Riku Petteri Tianen (24.), illetve Becze Tihamér (4., 19. és 23.), Rokaly Norbert (14.) és John Anthony Combs (43.).
Kapura lövések: 26–42.
Büntetőpercek: 8–14 (ebből a sportklubos Becze Tihamérnak 10 perc fegyelmi).
Játékvezetők: Kókai Márk és Korbuly Gergely, illetve Fényi S. Barnabás és Kocsáry Balázs.

Újpesti TE–Brassói Corona 3–2 – hosszabbítás után (0–0, 0–1, 2–1, 1–0).
Gólszerzők: Maks Selan (47.), James Riley Stadel (56.) és Kiss Philip James (63.), illetve Pavlo Boriszenko (38.) és Radim Valchar (50.).