Miután Malcolm Cameron vezetőedzővel hosszabbítottak, és érkezett Szilassy Zoltán másodedzői és videoelemzői szerepkörbe, most egy újabb szakember szerződtetését jelentette be a GYHK. Jukka Kontsas feladata lesz Ruczuj Gellért, Szakács Szabolcs és Jordon Cooke védési hatékonyságának javítása, fejlesztése.
A 37 éves Kontsas a MAC Újbuda együttesétől érkezik Gyergyóba, és jól ismert számára az Erste Liga világa. A MAC szlovákiai extraligás szereplése előtt kétszer a Miskolccal, egyszer a MAC együttesével is Erste Liga (illetve MOL Liga) győzelemhez segíthette a kapusokat, és a csapatokat. Magyarország felnőtt és utánpótlás válogatottjainál is meghatározó szerepe volt, az elmúlt szezonban pedig hazája, Finnország U18-as női nemzeti együttesének kapusait is rábízták. A MAC-nál taktikai elemző szerepkört is betöltött, és ezt folytatja Gyergyóban is.
Amint a GYHK közleményében beszámol, az edző a gyergyószentmiklósi utánpótlás csapatok kapusaival is foglalkozik majd, de hasonló munkakört fog betölteni a gyergyóiak testvérklubjának számító, jégkorong utánpótlás nevelő egyesülettel, az Érden működő Kárpáti Farkasoknál is.
Az új stábtag augusztusban az Érden sorra kerülő edzőtáborban csatlakozik a Gyergyói Hoki Klub keretéhez.
Diószegi László klubelnök csalódott amiatt, hogy a Sepsi OSK először kapott gólt és vesztett pontokat a 2. Liga rájátszásában, de bízik benne, hogy a folytatásban a bírói tévedések nem befolyásolják sorsukat. A tulajdonos a klub jövőjéről is nyilatkozott.
Óriási küzdelemben dőlt el a jégkorong Erste Liga döntőjének ötödik mérkőzése. A Gyergyói Hoki Klub kevesebb, mint két másodperccel a rendes játékidő vége előtt bevitte a győztes döfést és megvédte a címét.
Halálos kimenetelű baleset történt Csíkszentmihálynál szerda délelőtt – tájékoztat a Hargita megyei tűzoltóság.
Kíváncsi az erdélyi magyar közösség támogatására szánt magyar kormányzati pénzekre Vlad Gheorghe, Ilie Bolojan miniszterelnök tiszteletbeli tanácsadója.
Már nem áll Octavian Goga heves antiszemitizmusáról hírhedt egykori román miniszterelnök mellszobra Jászvásár egyik közterén – adta hírül a Ziarul de Iaşi.
Miközben az országban elszabadultak az árak, a parlament menzáján továbbra is hét lej egy csorba. Hátba lőtték a tárgyalására igyekvő román bérgyilkost Spanyolországban.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!