A Háromszéki Ágyúsok első hivatalos mérkőzéseit a hétvégén rendezik, szombaton és vasárnap egyaránt 18.30-tól a Sapientia U23 csapatával játszik a kézdivásárhelyi Deme László Műjégpályán. A szezonrajt előtt a klub alelnökét, Máthé Zsoltot kérdeztük a csapattal kapcsolatos célokról, elvárásokról.
„Még a világjárvány előtt merült fel bennem a gondolat, hogy miképp is lehetne összerakni egy szerény költségvetésű jégkorongcsapatot, amely játéklehetőséget biztosít a feltörekvő nemzedéknek. Majd idővel és sok befektetett munkával ezt tovább fejleszteni” – kezdte bevezetésként Máthé Zsolt.
A kézdivásárhelyiek ötletéhez hamar csatlakozott Sepsiszentgyörgy önkormányzata is, felismerve, hogy közösen sikerülhet egy olyan alakulatot létrehozni, amely méltán képviselheti Háromszéket az országos jégkorongbajnokságban.
A Kovászna megyei önkormányzat is a csapat mellé állt, így egyenlő arányban, összesen hárommillió lejes támogatással indult hódító útjára a Háromszéki Ágyúsok.
A járványhelyzet miatt az újonnan alakult szurkolótábor nem tudja teljes számban bíztatni a helyszínről a csapatot, ellenben az új himnusz, melyet a kovásznai Background zenekarral közösen alkottak meg, már lejátszásra kerül a jégpálya hangszóróin.
„Célunk az, hogy Háromszék visszakerüljön a hazai jégkorong térképére és csapatunk minél jobb helyezést érjen a román bajnokságban. Majd pár éven belül helyt szeretnénk állni az Erste Ligában is” – nyilatkozta Máthé Zsolt.
Postolică Adrián
Furcsa helyzet állt elő a két székelyföldi jégkorongcsapat kedd esti párharcát megelőzően: a Csíkszeredai Sportklub törzsszurkolói jóval kevesebb belépőhöz jutottak, sokan lemaradnak a Gyergyói Hoki Klub elleni rangadóról.
Niczuly Roland jövője továbbra is élénken foglalkoztatja a román sportsajtót, az utóbbi időben több, egymásnak ellentmondó sajtóértesülés is napvilágot látott a Sepsi OSK hálóőrének kapcsán. Egyelőre még semmi sincs eldőlve.
Tragédiával végződött egy lakástűz hétfő reggel Marosfőn: az égő házban egy 92 éves férfi holttestét találták meg a tűzoltók.
Csupán négy párt jutna be a parlamentbe, ha most vasárnap tartanák a választásokat – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.
A Kolozsvári Waldorf Líceum aligazgatónőjének menesztése nyomán az elmúlt napokban egymásnak feszültek intézményi álláspontok, jogértelmezések és közösségi reakciók.
Négyszáz darab csempésztojással bukott le egy román kamionos Olaszországban. Fejbe vertek egy férfit Bánffyhunyadon, mert nem tudta a karácsonyi ének szövegét.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!