Tíz gólt ütött Dunaújvárosban a Sportklub

Dobos László 2020. október 13., 21:46 utolsó módosítás: 2020. október 13., 22:27

A 2020–2021-es jégkorong Erste Liga eddigi legtöbb gólt hozott mérkőzésén a Csíkszeredai Sportklub 10–4-re győzött kedden este a Dunaújvárosi Acélbikák otthonában.

Helyzetkihasználásból kitűnően teljesített a Sportklub Fotó: Fábián Anda

Kiváló rajtot vett a Sportklub Dunaújvárosban, a csíki kék-fehérek négy perc után 3–0-ra vezettek, a 9. percben pedig 4–0 volt a Sportklub javára. Az első játékrészben szerzett négy gólból kettőt emberelőnyben lőttek a vendégek, akik mindkét emberelőnyüket kihasználták.

Kiegyenlített játékot hozott a második húsz perc, amelyben a házigazdák többet támadtak, többet lőttek kapura, és ezekből született is gól, azonban akkor a csíkiak már öt találatnál jártak, Fodor Csanád az újvárosi kapus hibáját kihasználva talált be. Fodor gólját követően Garret James Hughson le is korcsolyázott a pályáról, helyét Pinczés Bendegúz vette át az Acélbikák kapujában.

Az utolsó harmad elején újabb csíki góloknak örülhettek a székelyföldiek szurkolói, majd úgy tűnt, hogy

a csapatok már csak a helyszínen, illetve az interneten keresztül a mérkőzést élőben követő sportbarátoknak játszottak,

a tizedik csíki gól emberhátrányból született, a gólszerző Gyenisz Kuljas volt.

Az erdélyi csapatnak ez volt az ötödik mérkőzése az első magyarországi tornán. A mérleg: három győzelem (5–2 a Vasassal, 4–3 az Újpest ellen és 10–4 az újvárosiakkal), egy rendes játékidős (3–6 a Debrecennel) és egy szétlövés utáni vereség (6–7 a Ferencváros ellen).

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:
Dunaújvárosi Acélbikák–Csíkszeredai Sportklub 4–10 (0–4, 2–1, 2–5).
Gólszerzők: Keegan Dansereau (23.), Kovács Bronson Zoltán (36. és 56.) és Kristoffer David Pihlqvist (56.), illetve Becze Tihamér (3., 45., 50. és 51.), Colton Yellow Horn (4. és 9.), Mathieu Tousignant (4. és 21.), Fodor Csanád (28.) és Gyenisz Kuljas (58.).
Kapura lövések: 47–39.
Büntetőpercek: 18–16 (ebből az újvárosi Pozsár Márknak 10 perc fegyelmi).
Játékvezetők: Varjú Árpád és Tímár Balázs, illetve Kis-Király Barna és Árkovics Gergő.