Nem volt telt ház vasárnap este a Vákár Lajos Műjégpályán, de a labdarúgó vb-nyitómérkőzésével párhuzamosan megrendezett találkozóra így is közel ezer néző volt kíváncsi.
A Sportklub meghálálta szurkolói kitartását, és már az első harmadban három gólos előnyre tett szert. Hozó Levente legénysége a helyzetkihasználásában, és az emberhátrányos védekezésben jeleskedett, az első húsz percben kivédekeztek két kettős emberelőnyt.
A második harmadban is folytatódott a csíki gólzápor, de a galaciak is betaláltak kétszer, a vendégek pedig Kiricsenko révén egy büntetőlövést is kihagytak.
Kapust cserélt a harmadik játékrészre a Galac, Onodi Ottó helyét Szopos Magor vette át, de különösebb megerőltetés nélkül a kék-fehérek neki is lőttek még két gólt.
A két csapat hétfőn 18.30-tól újra megmérkőzik, ennek a találkozónak is a Vákár Lajos Műjégpálya ad otthont.
A Központi Játékvezetői Bizottság (CCA) megtartotta szokásos heti elemzését az elmúlt forduló Szuperliga-mérkőzéseiről, és elismerte, hogy a Bukaresti Dinamo–FK Csíkszereda találkozón Iuliana Demetrescu jogtalanul ítélt tizenegyest a hazai csapat javára.
Hamar megtalálták Kevin Constantine utódját a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapatánál. A választás lett szakvezetőre esett, Peteris Skudra korábban a legerősebb orosz ligában és több bajnokságban is tevékenykedett edzői pályafutása során.
Átvette nyereményét a vasárnapi hatoslottó-sorsolás telitalálatos nyertese, de nem kívánta nyilvánosságra hozni a személyazonosságát – jelentette be kedden a Román Lottótársaság. Néhány dolgot azért mégis elárult magáról.
A világ legdrágább villamosenergiájával rendelkező országok között Románia a 21. helyen áll – derül ki az Intelligens Energia Egyesület (AEI) által összeállított statisztikából, amely 144 ország lakosságának villamosenergia-árait vizsgálja.
Miközben nálunk sürgősségi kormányrendelettel teszik lehetővé, hogy a településekre bejáró medvéket azonnal kilőhessék, ne gondoljuk, hogy csak Romániában, Erdélyben jelent aggasztó problémát a nagyvad és az ember közötti konfliktushelyzet.
Online zajlik majd a gyógyszerek felírása és kiváltása, a páciensek pedig minden egészségügyi adatukhoz hozzáférnek. Továbbá: az adóhatóság rászáll az esküvőszervezőkre, egy férfi pedig az utcán ölte meg volt élettársát, három gyermekének anyját.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!