Janne Väyrynen pályafutása nagy részét a finn Mestis ligában töltötte, emellett megfordult hazája elitbajnokságában, a Liigában, valamint a szlovák élvonalban is. Az utóbbi négy évben a svéd Nybro Vikings IF csapatát erősítette, ahol fontos szerepet játszott abban, hogy a klub feljutott a második vonalba, az Allsvenskanba.
A 32 éves finn játékos jelentős fizikai jelenléttel bír: 191 cm-es magassága és 92 kg-os testsúlya révén igazi erőcsatárként számíthat rá a gárda. A GYHK Facebook-oldalán megjelent bejelentésben olvasható, hogy pozitív első benyomásokkal kezdte gyergyói karrierjét, egy lelkes közösséget talált itt, amelybe könnyű beilleszkedni és élvezi a közvetlen, barátságos légkört.
Väyrynen olyan támadóként jellemzi magát, aki a lövések mellett kemény munkával és hatékony letámadással segíti a csapatot.
Célja, hogy a GYHK színeiben bajnoki címeket ünnepelhessen. Szilassy Zoltán a gyergyóiak sportigazgatója elmondta, úgy ítélték meg, hogy mivel több a sérült játékosuk az előrejátékban kell a segítség, és Väyrynen neve korábban is felmerült, mint lehetséges erősítés.
„A róla látott videók szerint a korong nélküli játékban is nagyon jó. Nagy lövő, nagy méretű játékos, nagyon erős a lövése, és egy pokolian gyors ligából jön. Méretével, kapu előtti jelenlétével, lövőerejével eredményesebb lesz a támadójátékunk” – mondta el véelményét Szilassy.
Támadóval erősítette meg keretét az FK Csíkszereda: a klub péntek délután, közösségi oldalán jelentette be, hogy Nagy Zoárd kölcsönben csatlakozott a Szuperligában szereplő együtteshez.
A Galaci Oțelul vendégeként folytatja bajnoki szereplését az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperliga 23. fordulójában. A felek harmadszor találkoznak az idényben, a piros-feketék megerősített kerettel, de továbbra is fontos hiányzókkal utaznak.
Egy négy- és egy ötéves gyermek beesett péntek délután a Kis-Szamosba Szamosújváron; egyiküket kimentette a vízből egy fiatalember, a négyéves azonban eltűnt, búvárok keresik – közölte a Kolozs megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
Magyarellenes „poént” ihletett George Simionnak, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnökének washingtoni gesztusa, amikor egy Grönlandot ábrázoló tortát szeletelt fel.
Az eMAG csoporthoz tartozó Sameday futárszolgálat eladta magyarországi üzletágát az egyik vezető európai logisztikai csoportnak, az Austrian Postnak, vagyis az osztrák postának.
A mentális nehézségek esetén a legrosszabb, ami történhet, ha valaki magára marad a problémájával – mondja dr. Kovács Réka Rozália pszichológus, a Sapientia EMTE adjunktusa.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!