Tapasztalatot szereztek a Sportul elleni meccsen a gyergyói fiatalok

Gergely Imre 2023. december 04., 21:28 utolsó módosítás: 2023. december 04., 21:36

Gyergyói Hoki Klub–Sportul Studențesc mérkőzés zajlott hétfőn este, amelyen az történt, amire számítani lehetett, a piros-fehérek nagyon simán szerezték meg a romániai bajnoki pontokat. A gyergyói ifiknek jó lehetőségük volt a gyakorlásra.

Nem volt kérdéses, hogy ki a jobb csapat Fotó: Gergely Imre

Tizenhárom fiatal, 16-18 éves játékossal lépett jégre a GYHK a Sportul ellen, de így sem volt kérdéses, hogy ki a jobb csapat.

Az első gólt a második percben szerezte Fehér Csanád, aztán jött sorban a többi találat. A nyitó húsz percben 4, a következőben újabb 5 gólt szereztek a piros-fehérek. Az ellenfél Sándor Alex révén szépített a harmadik harmadban, majd még kettőt ütöttek, szemben a hazaiak hat góljával, így alakult ki a 15–3-as végeredmény.

Kedden 17 órától a két együttes újra megmérkőzik, ugyancsak Gergyószentmiklóson.

Fotó: Gergely Imre

Jégkorong, romániai bajnokság alapszakasz:
Gyergyói Hoki Klub–Sportul Studențesc 15–3 (4–0, 5–0, 6–3).
Gólszerzők: Fehér Csanád (2. 35., 51.), Biró Gergő (16., 19.), Devin DiDiomete (16., 57.), Silló Arnold (31., 48.), Csiszer Ádám (34., 38., 45., 54.), Mondics Milán (39.) Vincze Gergő (45.), illetve Sándor Alex (47.), Iulian Corneanu (55.), Anton Popa (59.).