Nem voltak sokan kíváncsiak a szerda esti mérkőzésre a Vákár Lajos Májégpályán, ahol csak a főbejárat felőli lelátó, és annak is csak a középső része telt meg nézőkkel. A csapatok komolyan vették a mérkőzést, nagyot küzdöttek, főleg a sapientiások korcsolyáztak rengeteget.
A Sportklub az elején szerzett vezetést, majd a gól nélküli második harmad után a 45. percben kettőre növelte az előnyét a duplázó Ilja Krikunov révén. Két és fél perccel a vége előtt a Sapientia U23 csapata emberelőnybe került, a vendégek szakvezetése időt kért, majd kapusuk helyett is mezőnyjátékost küldtek a jégre, hat a négy ellen támadtak, de az eredmény nem változott, nem tudták legyőzni Simó Ábelt, a Sportklub fiatal kapusát.
## | CsapatCs | MérkőzésM | GyőzelemGy | Győzelem h.u.Gy.h. | Vereség h.u.V.h. | VereségV | Gólk.Gk | PontP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Brassói Corona Brassó | 28 | 18 | 2 | 0 | 8 | 156-78 | 58 |
2 | Gyergyói Hoki Klub GYHK | 28 | 17 | 1 | 4 | 6 | 164-91 | 57 |
3 | Bukaresti Steaua Steaua | 28 | 17 | 3 | 0 | 8 | 149-86 | 57 |
4 | Galaci CSM Galac | 28 | 17 | 1 | 3 | 7 | 217-113 | 56 |
5 | Csíkszeredai Sportklub Sportklub | 28 | 18 | 1 | 0 | 9 | 158-87 | 56 |
6 | Háromszéki Ágyúsok Ágyúsok | 28 | 12 | 1 | 2 | 13 | 141-85 | 40 |
7 | Sapientia U23 Sapientia | 28 | 4 | 0 | 0 | 24 | 60-155 | 12 |
8 | Sportul Studențesc Sportul | 28 | 0 | 0 | 0 | 28 | 51-401 | 0 |
Újabb nagy lépést tett a feljutás felé a háromszéki klub, miután győzni tudott az eddig veretlen Vajdahunyadi Corvinul otthonában. Ovidiu Burcă csapata ezzel megtartotta ötpontos előnyét az üldözők előtt, valamint felzárkózott az éllovasra.
„Senkit nem érdekel, mennyit dolgozol, csak hogy nyersz vagy veszítesz” – vallja Péter Róbert, a Csíkszeredai Sportklub vezetőedzője. A szakemberrel az embert próbáló szezon tanulságairól, a szakmai háttérmunkáról és a jövő építéséről beszélgettünk.
Rendőröket riasztottak egy összetűzéshez csütörtök este a Maros megyei Felsőrépán, de nemhogy csillapodott volna a helyzet, hanem még inkább eldurvult.
Folyamatos az érdeklődés a levélszavazás iránt Magyarország kolozsvári főkonzulátusán, ahol ezekben a napokban egymást váltják azok az erdélyi magyar választópolgárok, akik személyesen szeretnék leadni voksukat a magyarországi országgyűlési választáson.
A húsvét manapság sokak számára pusztán kulturális, családi összejövetellé, vakációzássá, hosszú hétvégévé vált, holott a kereszténység legnagyobb ünnepéről van szó, amelynek lényege a szenvedés, a halál és az élet az összefonódása.
További hírek: a Lia Savonea vezette legfelső bíróság beperelte a kormányt, 2 milliárd lejt követelnek, egy falusi vegyesboltban pedig kábítószert lehetett vásárolni pult alól.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!