Szoros meccset játszott a Sportklub és a Sapientia

Dobos László 2023. február 01., 21:12 utolsó módosítás: 2023. február 01., 21:15

Bár sokkal többet támadott, és sokkal többet lőtt kapura ellenfelénél, a házigazda Csíkszeredai Sportklub szerdán este csak 2–0-ra tudta legyőzni a Sapientia U23 együttesét a román jégkorong-bajnokságban.

Nem voltak sokan kíváncsiak a szerda esti mérkőzésre a Vákár Lajos Májégpályán, ahol csak a főbejárat felőli lelátó, és annak is csak a középső része telt meg nézőkkel. A csapatok komolyan vették a mérkőzést, nagyot küzdöttek, főleg a sapientiások korcsolyáztak rengeteget.

A Sportklub az elején szerzett vezetést, majd a gól nélküli második harmad után a 45. percben kettőre növelte az előnyét a duplázó Ilja Krikunov révén. Két és fél perccel a vége előtt a Sapientia U23 csapata emberelőnybe került, a vendégek szakvezetése időt kért, majd kapusuk helyett is mezőnyjátékost küldtek a jégre, hat a négy ellen támadtak, de az eredmény nem változott, nem tudták legyőzni Simó Ábelt, a Sportklub fiatal kapusát.

Romániai jégkorong-bajnokság, alapszakasz:

Csíkszeredai Sportklub–Sapientia U23 2–0 (1–0, 0–0, 1–0).

Gólszerző: Ilja Krikunov (6. és 45. perc).
Kapura lövések: 55–21.
Büntetőpercek: 35–2 (ebből Becze Tihamérnak 25 perc, a jegyzőkönyv szerint fejre irányuló támadásért).
Sportklub: Simó Ábel, Makszim Szamankov (kapusok) – Niko Mikkola, Salló Alpár, Ilja Krikunov, Cody Milan, Jevgenyij Szkacskov (első sor), Nicholas Schaus, Láday Tamás, Fodor Tamás, Becze Tihamér, Rokaly Norbert (második sor), Farkas Tamás, Ferencz-Csibi Róbert, Péter Balázs, Sofron István, Radek Veselý (harmadik sor), Bajkó Csongor, Eduard Cășăneanu, Péter Andor (negyedik sor). Vezetőedző: Hozó Levente.
Sapientia U23: Ambrus Levente, Bíró Nándor (kapusok) – Nagy-Galaczi Géza, György Rajmund, Benedek Tamás, Kedves József, Márton Botond (első sor), Galusnyák Botond, Salamon Ervin, Barabás Benjámin, Kedves Tamás, Kernászt Máté (második sor), Kosza Kristóf, Máthé Csongor, Adorján Koppány, Lázár Menyhért, Lázár Sebestyén (harmadik sor), László Balázs, Sólyom Csongor, Benedek Gergő, Viktor Szolokin, Both Alpár (negyedik sor). Vezetőedző: Jens Brändström.
A további program
Február 3. (péntek): Brassó–Sportul Studentesc és Galac–Sapientia.
Február 4. (szombat): Brassó–Sportul Studentesc és Galac–Sapientia.
Február 7. (kedd): Steaua–Brassó és Galac–Gyergyó.
Február 8. (szerda): Galac–Gyergyó.
Egységes kezdési időpont: 18.30 óra.

A kiírás szerint az alapszakaszban mindenki négyszer találkozik minden ellenfelével (két-két hazai és két-két idegenbeli meccs), ami 28 mérkőzést jelent csapatonként. Az alapszakasz után az első három helyezett, illetve a 4-7. helyeken végző csapatok a középszakaszban külön válnak, és újabb négy-négy meccset játszanak egymás közt. A 8. helyezett számára az alapszakasz után lezárul a bajnokság.