Szoros meccset játszott a Corona az Ágyúsokkal

Dobos László 2024. szeptember 18., 21:02

Minél hamarabb le szeretné játszani román jégkorongbajnokság alapszakaszbeli mérkőzéseit a címvédő Brassói Corona együttese. A barcasági gárda kedden a Steauát, szerdán pedig az Ágyúsok csapatát fogadta, és mindkettőt le is győzte.

Az Ágyusok egy héten belül a Sportklubbal és a Coronával is szoros meccset játszottak Fotó: Borbély Fanni

A Corona 5–1-re nyert a fővárosi együttes ellen, háromszékieket pedig 4–2-re verte.

A szezon első Erste-ligás találkozóin jégre lépő brassói játékosok közül a szerda esti meccsen a Corona szakvezetése több játékost pihentetett, nem nevezte Alex Dubeau kapust, valamint Sébastien Piché, Michael van Wormer, Philippe Cornet és David Levin mezőnyjátékosokat. Az Ágyúsoknál Ilyés Tamás hiányzott.

Bár a hazai csapat uralta a mérkőzést, meglepetésre az első gólt a vendég háromszékiek lőtték, aztán a kézdivásárhelyi születésű, a Coronát erősító Gajdó Balázs találataival a mérkőzés feléig fordított a Brassó. Az Ágyúsok 3–1 után szépítettek, de a bajnok végül két góllal győzött.

Román felnőtt férfi jégkorongbajnokság, alapszakasz:
Brassói Corona–Háromszéki Ágyúsok 4–2 (1–1, 2–1, 1–0).
Gólszerzők: Gajdó Balázs (17. és 26.), Albert Zagidullin (32.), Jevgenyij Szkacskov (57.), illetve Szőcs Zalán (5.) és Róth Zoltán (39.).
Kapura lövések: 43–16. Büntetőpercek: 6–6. Játékvezetők: Csomortáni Zsolt és Bandi Csaba, illetve Rácz Szilárd és Szőgyör Zoltán.

Brassói Corona: Tőke Zoltán, Patrik Polc (kapusok) – Samuel Jones, Owen Williams, Cedric Desruisseaux, Kóger Dániel, Radim Valchař (első sor); Pavlo Boriszenko, Farkas Tamás, Jevgenyij Szkacskov, Kovács Mátyás, Albert Zagidullin (második sor); Bors Huba, Gajdó Tamás, Rokaly Boldizsár, Gajdó Balázs, Rareș Vasile (harmadik sor); Matei Bolocan, Kovács Előd (negyedik sor). Stáb: Dave MacQueen (vezetőedző) és Strenk Hunor (másodedző).

Háromszéki Ágyúsok: Béres Szilárd, László Arnold (kapusok) – Szabó Zsolt Ákos, Horváth Pál, Molnár Zoltán, Molnár Zsombor, Márton Koppány (első sor); Antal Előd, Ferencz Szilárd, Gecse Olivér, Róth Zoltán, Antal László (második sor); Kernászt Máté, Nagy Tamás, Szőcs Zalán, Barkó Gergely, Részegh Zsolt (harmadik sor); István Sándor, Király Ádám, László Hunor, Görbe Tivadar (negyedik sor). Vezetőedző: Kertész Zoltán.