Adrian Catrinoi 40 évesen is olyan szinten teljesít, mint évekkel ezelőtt, amikor az ország legjobb kapusaként tartották számon. Ez a magyarázat arra, hogy a jóval erősebb kerettel rendelkező Gyergyói Hoki Klub csupán három gólt tudott lőni a Steauának.
Leif Strömberg gyergyószentmiklósi bemutatkozó mérkőzésén a játék képével, a mérkőzés irányításával nem volt probléma, és az első emberelőnyéből a csapatkapitány Góga lövésével be is talált a GYHK. Ezt követően is maradt a gyergyói dominancia, de a kapu előtt elfogyott a tudomány, Vorobjevék képtelenek voltak túljárni Catrinoi eszén.
Az első szünetet követően nagyon gyorsan egyenlítettek a vendégek Artyom Maszlov váratlan lövéséből. A meglepetésgól nem változtatott a meccs képén, mentek továbbra is előre a gyergyóiak, de sokáig eredménytelenül.
A meccs felénél aztán Zagidullin szerezte a második gyergyói gólt a piros-fehérek gólpasszkirálya, Pesztunov második nagyszerű asszisztját értékesítve.
A harmadik harmad úgy kezdődött, akár a második, ezúttal Nimenko zúdított védhetetlen lövést Szakács ketrecébe.
Hogy mégsem lett kínos meglepetés a mérkőzés végeredménye, arról Zagidullin gondoskodott, aki ezúttal Csergőtől kapott pazar átadást. Az orosz csatár közben egy mifelénk nem is látott „lacrosse” lövéssel is megpróbálkozott, az ütőre felemelt korongot a kapu mögül próbálta belopni a kapu felső sarkába. Kicsin múlt...
Az eredmény nem változott a továbbiakban, 3–2-re győzött a GYHK.
Gyilkos-tó Kupa, Gyergyószentmiklós, felkészülési torna:
Gyergyói Hoki Klub–Bukaresti Steaua 3–2 (1–0, 1–1, 1–1).
Gólszerzők: Góga Attila (6. perc), Albert Zagidullin (30. és 50.), illetve Artyom Maszlov (22.), Dmitri Nimenko (42.).
Korábban:
Csíkszeredai Sportklub–Fehérvári Titánok 4–1 (0–1, 2–0, 2–0).
Bepanaszolta a szervezőket és a rendfenntartó erőket a Bukaresti Dinamo a Hivatásos Labdarúgóligánál és a Román Labdarúgó-szövetségnél. Szerintük a hétfő esti Szuperliga mérkőzésen nem megfelelően bántak a szurkolóikkal és hivatalos képviselőikkel.
Meglepő eredménnyel zárult a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtező első körében az andorrai és a román bajnok párharcának visszavágója kedden este, a törpeállam aranyérmese közel volt, hogy ledolgozza kétgólos hátrányát az FCSB-vel szemben.
Egy 15 éves fiú életét vesztette abban a balesetben, melynek során vonat sodort el egy autót a gyimesközéploki Antalokpataka településen, szerdán délelőtt.
Közel félszáz romániai telephelyének bezárása mellett döntött a FrieslandCampina vállalat a Profit.ro gazdasági portál értesülései szerint.
Románia nem tud befejezni a megszabott határidőig a helyreállítási tervbe (PNRR) foglalt mintegy 6,3 milliárd euró értékű projekteket – jelentette ki kedden Dragoș Pîslaru európai projektekért és beruházásokért felelős miniszter.
A tünetek átalakítják az ember mindennapjait, kikezdik az életkedvét, főleg, ha nincs válasz a bajaira – mondja a 42 éves interjúalanyunk, aki 13 hónap után kapott végső diagnózist.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!