Hirdetés

Szlovén és szlovákiai csapatokkal gyakorolt a GYHK

Gőzerővel készül a következő idényre a GYHK
Fotó: Matthias Demshar / Acroni Jesenice

Három felkészülési mérkőzést vívott az elmúlt napokban a Gyergyói Hoki Klub. Jesenicében és Érsekújváron győzni tudtak a piros-fehérek, Ljubljanában üres kapus gól döntött a házigazdák javára. A GYHK hazai meccseire pedig már kaphatók a bérletek.

Túl van idei első felkészülési meccsein az Erste Liga új szezonjára készülő Gyergyói Hoki Klub. Markus Juurikkala együttese Szlovéniában kezdte az előszezont, ahol elsőként az Alpesi Ligában szereplő Acroni Jesenice otthonában léptek jégre. Itt Vincze Péter duplázott és góllal debütált a piros-fehérek mindkét új tengerentúli légiósa, Dallas Gerads és Evan Wardley is. Rajtuk kívül még Sébastien Sylvestre volt eredményes, így a GYHK 2–5-ös sikerrel indította az előszezont.

Az augusztusi túra második állomása Ljubljana volt, ahol ugyan végig az ICEHL-es Olimpija Ljubljana nyakában voltak a gyergyóiak, és tartották a lépést a magasabban jegyzett ellenféllel szemben, és a végén 5–4-nél az egyenlítésért támadtak, de a szlovének üres kapus találattal 6–4-re nyerték a találkozót. Ezúttal Sylvestre lőtt kettőt, és Szigeti Ákos és Györfy Tihamér szerezte a Hargita megyeiek másik két gólját.

Hirdetés
•  Fotó: Matthias Demshar / Acroni Jesenice Galéria

Fotó: Matthias Demshar / Acroni Jesenice

Kedden este immár Felvidéken, egészen pontosan Érsekújváron, a szlovákiai elitben, azaz a Tipos Extraligában játszó HC Nové Zámky ellenfeleként léptek jégre Bodóék. Itt sem az Erste liga tavalyi bronzérmese volt az esélyesebb csapat, de ez nem látszott meg a jégen. A GYHK egy pillanatig sem játszott alárendelt szerepet, sőt a házigazdáknak kellett loholniuk az eredmény után.

Vincze Péter után Csiszer Ádám, majd Gerads is betalált az érsekújváriak ketrecébe, a 2–4-es győzelmet hozó végeredményt pedig a csapatkapitány Brance Orbán állította be.

•  Fotó: Matthias Demshar / Acroni Jesenice Galéria

Fotó: Matthias Demshar / Acroni Jesenice

„Örülünk, hogy végre elkezdődtek a mérkőzések! Jót tesz a csapatnak, hogy az előszezon kezdetén idegenben játszottunk, mert így jobban összekovácsolódhatunk és megismerhetjük egymást. Ezen a három találkozón meccsről meccsre mutatkoztak előrelépések, és a harmadik volt a legjobb. Fontos tapasztalatokat is szereztünk arról, hogy min kell még dolgoznunk. Örülök, hogy a srácok beleálltak a munkába, és már a kezdetektől jó hozzáállást tanusítanak. Jó úton haladunk” – nyilatkozta Markus Juurikkala a túra végén.

•  Fotó: Matthias Demshar / Acroni Jesenice Galéria

Fotó: Matthias Demshar / Acroni Jesenice

A Gyergyói Hoki Klubnak szeptember elején lesz még egy szlovákiai túrája, mikor Nagytapolcsányban és Garamszentkereszten lépnek jégre, de még azelőtt az idény első trófeáját is megszerezhetik.

Augusztus 31-én szombaton az új bukaresti Berceni Arena jegén a Brassói Coronával küzdenek meg a romániai Szuperkupáért.

Nem változtak a gyergyói bérletárak

Kaphatók a bérletek a GYHK 2024–2025-ös szezonjának hazai mérkőzéseire. A Gyergyói Hoki Klub szurkolók változatlanul három különböző kategóriájú bérletet vásárolhatnak.

1000 lejbe kerül az egész szezonra érvényes bérlet (az Erste liga és a romániai bajnokság összes hazai alapszakasz és rájátszás mérkőzésreire). 700 lejbe kerül a csak az alapszakasz meccsekre érvényes bérlet. GYHK VIP-bérletet 3000 lejért lehet váltani.

A Gyergyói Hoki Klub Faceboon-oldalán megjelent tájékoztatás szerint a bérletvásárlásnál előnyt élveznek azok a szurkolók, akik az elmúlt szezonban is rendelkeztek ezzel, azaz megtarthatják a korábbi, megszokott helyüket, ha ezt az igényüket jelzik.

A bérleteket a Gyergyói Hoki Klub Stadion utcai irodájában lehet beszerezni, hétköznaponként 9 és 15 óra között.
A jegyek árai sem változnak. Az alapszakasz mérkőzésekre 25 lejért lehet majd belépőt váltani. Kedvezményben részesülnek az iskoláskorú gyerekek, nők és nyugdíjasok, akik 20 lejes jegyet vásárolva vehetnek részt a Gyergyói Hoki Klub hazai Erste Liga- és romániai bajnoki mérkőzésein. A 6 évesnél fiatalabb gyerekek számára a belépés ingyenes.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Ajánljuk még

A félpályáról kapott gólt, képes volt visszavenni előnyét az FK Csíkszereda (videóval)

A sűrű köd ellenére végig izgalmas és helyzetekben gazdag mérkőzésen tartotta otthon a három pontot az FK Csíkszereda, amely a félpályáról kapott gólt az Unirea Slobozia ellen, de a hajrában sikerült visszavenni és végül megőrizni az előnyt.

Felforgathatja a Novák-rendelet a romániai csapatsportokat

A romániai kluboknak bő egy évük lesz felkészülni az új szabályra: 2026-tól minden csapatnak kötelező lesz legalább 40 százalékban hazai játékost szerepeltetni. A szakma megosztott, hogy ez jól jön, avagy rosszul sül el.

Székelyhon

Gépjárműadó: mennyit fizetünk jövőtől?

Alig több, mint egy hónap múlva alkalmazásba lép a gépjárműadózást szabályozó új törvény. Mi változik? Milyen tényezők alapján számítják ki az új gépjárműadót, kinek kedvez az új rendszer és milyen kategóriák esetében szűnik meg az adómentesség?

`
Krónika

Szép summákat visznek haza a közalkalmazottak, a fizetések közel 99 százaléka meghaladja a nettó 3000 lejt

Nagyon kevés közalkalmazottnak van 3000 lej alatti nettó fizetése, a legtöbbjük jövedelme messze meghaladja a minimálbért – derül ki egy szakértői elemzésből, amelyet az Adevărul.ro portál ismertetett.

Krónika

Elfogtak három román állampolgárt, akik egy magyarországi autópálya-pihenőben fosztogattak

Egy háromtagú román állampolgárságú bűnözői banda csaknem 4 millió forint értékű készpénzt és aranyat zsákmányolt az M5-ös autópálya Lajosmizsei pihenőjénél; a rablók külföldre menekültek, de amikor visszatértek Magyarországra, a rendőrök elfogták őket.

Főtér

A bosnyák szurkolók lecigányozták a román válogatottat, de nem véletlenül…

… jóformán neki se fogtak egy vasúti felüljárónak, máris összedőlt, elakadt a vonatközlekedés… akad olyan település Romániában, ahol folyóvíz nincs, de karácsonyi vásár naná, hogy van!

Ez is érdekelheti

Győzött és előre lépett a tabellán a Sapientia U23

Magabiztos győzelmet aratott pénteken késő este a Sapientia U23 a román felnőtt jégkorongbajnokság alapszakaszában. Jens Brändström legénysége hazai jégen négy góllal verte a sereghajtó bukaresti egyetemisták csapatát.

Az Ágyúsok már az első harmadban két vállra fektették a katonacsapatot

Fergeteges első harmadbeli játékával gyakorlatilag tíz perc alatt lerendezte a lényegi kérdéseket a Háromszéki Ágyúsok, kemény csapást mérve a Bukaresti Steauára péntek este a romániai jégkorongbajnokság alapszakaszában.

Gólzáporos győzelemmel debütált a Sportklub élén Peteris Skudra

Az utolsó harmadban robbantott a Csíkszeredai Sportklub a felnőtt román jégkorongbajnokság alapszakaszának szerda esti mérkőzésén: Peteris Skudra első találkozóján a csíki kispadon a kék-fehérek 8–0-ra győzték le a Sapientia U23 együttesét.

Az Ágyúsok bátor játékának pont lett a jutalma

A végletekig izgalmas meccset vívott a Háromszéki Ágyúsok a romániai jégkorongbajnokságot vezető Brassói Corona ellen. A keddi meccs végén a tapasztaltabb brassói csapat játékosai örülhettek a bónuszpontnak.

Jobban megy a Gyergyói HK számára a hazai, mint a nemzetközi porondon

Ahogy a szezon nyitányán, most sem okozott nehézséget a Gyergyói Hoki Klubnak a Bukaresti Red Hawks legyőzése. A jégkorong Kontinentális Kupáról hazaérő piros-fehérek a Berceni Arénában nyertek.

Új korszak a Sportklubnál: Peteris Skudra átvette a csapat irányítását

Edzés közben látogattuk meg a Csíkszeredai Sportklubot szombat délelőtt a Vákár Lajos Műjégpályán. A kék-fehérek már új vezetőedzőjükkel, a lett Peteris Skudrával készülnek a folytatásra.

A meccs feléig még vezetett, végül pont nélkül maradt a Sapientia U23 a Steaua ellen

A mérkőzés felénél 2–1-re vezetett a Sapientia U23 csapata a Bukaresti Steaua ellen pénteken este a román felnőtt jégkorongbajnokságban, a hajrában azonban eredményesebbek voltak a fővárosiak, és három góllal győztek.

Jó az öreg a háznál: Szkacskov-gólokkal verte a Red Hawks a Sportklubot

Bár a Csíkszeredai Sportklub a rendes játékidő utolsó percéig vezetett a Bukaresti Red Hawks ellen kedden este a román felnőtt jégkorong-bajnokságban, a vendégek az utolsó percben egyenlítettek, majd a ráadásban beütötték a győztes találatot.

A Háromszéki Ágyúsok idegenben legyűrte a Gyergyói Hoki Klubot

Romániai bajnoki meccsnek adott helyet kedden a Remete Ice Aréna, a Gyergyói Hoki Klub vendége a Háromszéki Ágyúsok volt. A piros-fehér fiatalok ellen az első harmadban nyújtott jobb játékuknak köszönhetően a vendégek nyertek.

A KHL-ben is edzősködő lett szakemberre bízták a Csíkszeredai Sportklub irányítását

Hamar megtalálták Kevin Constantine utódját a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapatánál. A választás lett szakvezetőre esett, Peteris Skudra korábban a legerősebb orosz ligában és több bajnokságban is tevékenykedett edzői pályafutása során.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!