A Székelyföldi Jégkorong Akadémia honlapján kedden közölték, hogy a Sapientia U 23 csapatát elhagyva, több játékos is az Erste Ligában szerepelhet a következő idényben.
A gyergyószentmiklósi Lázár Kain szülővárosa alakulatánál kezdte a nyári felkészülést, részt vett az érdi edzőtáborban, és jégre lépett a Dunaújvárosi Acélbikákkal, illetve Fehérvár AV 19-cel játszott felkészülési mérkőzéseken. A DAB elleni, 9–1-es elsöprő győzelem során a gólszerzésből is kivette részét.
A 21 éves csatár már a 2018/19-es szezonban is tagja volt a GYHK keretének, de többnyire a román bajnokságban kapott lehetőséget, majd kölcsönadták a Sapientiához.
A zöld-fehérektől összesén hét játékos kezdte az alapozást a Csíkszeredai Sportklubnál, végül a hátvéd Szabó Zsolt Ákosnak, valamint Ilyés Tamás és Gecse Olivér támadóknak ajánlottak szerződést a kék-fehéreknél.
Mindannyian 2000-es születésűek, és érdekesség, hogy Gecse ezentúl Hugó bátyjával szerepelhet egy csapatban.
A Sportklub augusztusban már megegyezett a Sapientia U23 egy korábbi játékosával, a 20 esztendős Részegh Zsolt svédországi kitérő után tért vissza Csíkszeredába.
A labdarúgó Szuperliga 2026–2027-es szezonjának rajtja előtt egyértelműnek tűnik, hogy az újonc Sepsi OSK és az FK Csíkszereda számára az elsődleges cél a biztos bennmaradás kiharcolása lesz. Nézzük, milyenek az erőviszonyok az élvonal mezőnyében.
Utolsó felkészülési mérkőzését vívta a Sepsi OSK a labdarúgó Szuperliga 2026–2027-es idényének rajtja előtt. Ovidiu Burcă együttese a másodosztályú Marosvásárhelyi ASA ellen 1–1-es döntetlent játszott hazai pályán.
Medve harapott meg egy 47 éves férfit Argeș megyében – jelentette hétfőn a megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
A Jóisten, családja és a sport adott erőt Kelemen-Nemes Kinga neurológus rezidensnek, akinek nemrég daganatos megbetegedéssel kellett szembenéznie. A marosvásárhelyi orvos most segíteni szeretne a rákos betegeken és családtagjaikon.
A Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor (Tusványos) szervezői megerősítették, hogy Orbán Viktor idén is ott lesz a tusnádfürdői rendezvényen. A volt kormányfő előadásán való részvétel regisztrációhoz kötött.
… meglett a kormánybuktatás után készített első közvélemény-kutatás, érdekesek az eredmények… és Nicușor Dan államelnök enyhén szólva hülyét csinált magából a NATO-csúcsértekezleten.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!