Hirdetés

Szilassy: továbbra is éhesek vagyunk – a döntő menetrendje

Értékelt a GYHK vezetőedzője
Fotó: Jani Martin/ UTE Jégkorong Szakosztály

Története során először jutott az Erste Liga döntőjébe a Gyergyói Hoki Klub, ahol a Ferencváros lesz az ellenfele. Szilassy Zoltán a hosszú és végtelenül kiélezett elődöntő után egy hasonló döntős párharcra készül.

A Gyergyói Hoki Klub–FTC-Telekom Erste Liga döntőben a piros-fehéreknél lesz a pályaelőny, hiszen az alapszakaszban jobb helyezést ért el, mint az ellenfele. Az első összecsapásra hétfőn 18.30-tól kerül sor Gyergyószentmiklóson.

Hirdetés

A hosszabbításban, 2–1-re megnyert hetedik mérkőzés után Szilassy Zoltán, a GYHK edzője összegezte az elődöntő történéseit, és tekintett előre a következő feladatra.

Kapcsolódó

„Úgy gondolom, nem kell hosszan részleteznem az elődöntőt, mindenki láthatta, hogy milyen nehéz, szoros volt ez a párharc. Két nagyon egyforma erők csatája volt, a hétből négy meccs hosszabbításban dőlt el, és korábban, az alapszakaszban is kettő ugyanígy végződött.

Mind fizikálisan, mind szakmailag magas színvonalú széria volt. Nagyon nagy fegyvertény, hogy mi jutottunk tovább. Boldogok vagyunk. Dave McQueen-nek is mondtam, hogy megtisztelő volt ellenük játszani, és ilyen kiváló ellenfelet legyőzni.

A döntő sem lesz könnyebb. Ott is lehet 6-7 mérkőzésre számítani. Az ellenfél, a Fradi, az a Fradi. Magyarország legnagyobb, legnépszerűbb klubja, aki épp most lett harmincszoros magyar bajnok jégkorongban

Mi pedig egy 5 éves kis klub vagyunk. Nagy elismerést érdemelnek a tulajdonosok a munkájukért, amivel 5 év alatt idáig elért a Gyergyói Hoki Klub.

Nagy dolog, hogy idáig eljutottunk, de továbbra is éhesek vagyunk, mindent meg fogunk tenni, hogy legyen még négy győzelmünk ebben az Erste Liga idényben. Nagyon nehéz volt ide eljutni és most óriási lehetőség kapujában állunk. Igyekszünk a mostani rövid idő alatt hétfőig a lehető legjobban felkészülni.

•  Fotó: Szász Adorján, GYHK Galéria

Fotó: Szász Adorján, GYHK

Egyébként én az egész szezonban úgy láttam – nem megbántva másokat – hogy nekünk a Brassó és a Fradi e legnehezebb riválisunk. Mindkét csapat nagyon fizikális és nagyon jól szervezett jégkorongot játszik, az ő stílusuk a legnehezebb a számunkra. Azon vagyunk, hogy mi is nehéz stílust jelentsünk az ellenfélnek”.

A Brassói Corona vezetőedző így látta a hetedik mérkőzést: „Számomra olyan volt, mint a döntő, négy mérkőzés hosszabbításban dőlt el, és bár nem tudom biztosra, de azt hiszem ők 17 gólt lőttek, mi pedig 16-ot.

Nagyszerű jégkorong volt, mindkét csapat beleadott mindent, sajnálatos módon viszont egyiknek veszítenie kellett.

A szurkolók szempontjából viszont nem hiszem, hogy lehetne jobb párharcot kívánni. Azon múlt, hogy ki hibázik a végén, és sajnos ez nekünk jött össze, ha viszont a teljes meccset nézzük, az első harmadban sokkal jobb volt a Gyergyó, nem kérdés. Kicsit idegesek voltunk, nem ment úgy a játékunk, ahogy szerettük volna, a második harmadtól viszont megvoltak a lehetőségeink, Rasmus Rinnét pedig ismerem, nagyszerű kapus, de Rylan (Tóth) szintén kiválóan védett.

Nagy csata volt, a jégkorong pedig a hibák játéka, aki pedig kevesebbet hoz össze ebből, az általában nyer. Sajnos valakinek alul kell maradnia, de ez egy igazi párharc volt.”

A jégkorong Erste Liga döntőjének programja:

Március 20., hétfő: Gyergyói Hoki Klub – FTC-Telekom.
Március 21., kedd: Gyergyói Hoki Klub – FTC-Telekom.
Március 24., péntek: FTC-Telekom - Gyergyói Hoki Klub.
Március 25., szombat: FTC-Telekom - Gyergyói Hoki Klub.
Március 27., hétfő: Gyergyói Hoki Klub – FTC-Telekom (ha szükséges).
Március 29., szerda: FTC-Telekom - Gyergyói Hoki Klub (ha szükséges).
Március 31., péntek: Gyergyói Hoki Klub – FTC-Telekom (ha szükséges).
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Nem Sepsiszentgyörgyre tért vissza Ștefănescu – hivatalos

Visszatér a román élvonalba Marius Ștefănescu. A korábban a Sepsi OSK-ban szereplő szélső a következő idénytől az ezüstérmes klub játékosa lesz.

Kétszer is egyenlített, szétlövésekkel jutott negyeddöntőbe a magyar válogatott

Harmadikként jutott tovább csoportjából, majd a nyolcaddöntőben nagyon nehéz kihívás várt a magyar minifutball-válogatottra a szlovákiak Európa-bajnokságon. Kétszer is hátrányba került a bosnyákok ellen, ám végül kiharcolta a továbbjutást.

Székelyhon

Elhunyt Kurkó Árpád vállalkozó

77 évesen elhunyt Kurkó Árpád a Hargita Gyöngye (Perla Harghitei) ásványvíz-palackozó korábbi vezérigazgatója.

`
Krónika

Búcsú az erdélyi magyar orvostársadalom és értelmiségi elit jeles képviselőjétől

A marosvásárhelyi orvosképzés meghatározó egyéniségétől, dr. Brassai Zoltán belgyógyász professzortól búcsúzunk, aki tartalmas életének 92. évében a lelki és szellemi folytatás bizonyosságával távozott közülünk.

Krónika

Kölcsönadna az államnak? Mutatjuk, hol dolgozik jobban a megtakarított pénz

Aki ma megtakarított pénzzel rendelkezik, könnyen szembesül a kérdéssel: bankban tartsa, állampapírba tegye, euróban őrizze, vagy hosszabb távú befektetésben gondolkodjon.

Főtér

Most már ne csodálkozzunk, ha valaki baltát ragad, mert jön a medve

Ilyen országot, mint a mioritikus haza, nem látott vén Európa. Ja, de.

Ez is érdekelheti

Azari Zsolt: Örömmel fogadtuk, hogy egy újabb csapat csatlakozik az Erste Liga mezőnyéhez

A Svájcban zajló jégkorong-világbajnokságon találkoztunk Azari Zsolttal, a Dunaújvárosi Acélbikák általános igazgatójával. A szakvezetőt az elitvébéről, a magyar válogatottról és a következő Erste Liga-szezon kihívásairól kérdeztük.

Magyar válogatott hálóőrt igazolt a Háromszéki Ágyúsok

A jégkorong Erste Ligához frissen csatlakozó együttesnél folytatja pályafutását Arany Gergely. A korábbi magyar válogatott kapus a Ferencvárosi TC csapatától érkezik.

Szintet lépnek, az Erste Liga befogadta a Háromszéki Ágyúsokat

A Háromszéki Ágyúsok csatlakozásával négyre emelkedett az Erste Liga erdélyi csapatainak száma a 2026–2027-es szezonban. Arról, hogy milyen plusz erőforrásokat igényel ez a régóta vágyott tagság az újoncnak, Miklós Ervint, a klub elnökét kérdeztük.

Bővült a mezőny, négy erdélyi hokicsapat szerepel az Erste Liga következő idényében

Lezárult a nevezési határidő a jégkorong Erste Liga 2026–2027-es szezonjára, kiderült, tíz csapat lesz a rajtnál. A mezőnyhöz a Háromszéki Ágyúsok is csatlakozott, így a következő idényben négy erdélyi együttes szerepel majd a sorozatban.

Visszalépés és elutasított licenckérelmek az Erste Ligában

Kilenc csapat nevezett az Erste Liga 2026/27-es idényére, de a liga közleménye nem árulta el, kik alkotják a mezőnyt. A háttérben visszalépés és elutasított licenckérelmek is vannak.

Kulcsjátékos távozik a Gyergyói Hoki Klubtól

Új kihívások után néz, és öt szezon után elhagyja a Gyergyói Hoki Klub együttesét. A támadó az elmúlt években a csapat egyik legfontosabb játékosa volt, hét trófea elnyerésében játszott meghatározó szerepet.

„Ha ezt nem nyerjük ma meg, én elsírom magam” (videó)

A Gyergyói Hoki Klub csütörtökön este Brassóban lezárta a jégkorong Erste Liga döntőjét, és 4:1-es összesítéssel megvédte bajnoki címét. A lefújást követően Császár Hunor, Imre Patrik és Szilassy Zoltán vezetőedző melegében értékelte a finálét.

Bevitte a végső döfést, megvédte címét az Erste Ligában a Gyergyói Hoki Klub (videóval)

Óriási küzdelemben dőlt el a jégkorong Erste Liga döntőjének ötödik mérkőzése. A Gyergyói Hoki Klub kevesebb, mint két másodperccel a rendes játékidő vége előtt bevitte a győztes döfést és megvédte a címét.

Az edzők egyetértettek, ez a győzelem ugyanannyit ér, mint egy hosszabbításos siker (videóval)

Kiütéssel nyerte meg a jégkorong Erste Liga döntőjének negyedik mérkőzését a Gyergyói Hoki Klub a Brassói Corona ellen, és egy lépésre került a címvédéstől. A két együttes vezetőedzője úgy véli, a gólkülönbség nem mérvadó, a párharc még nincs lefutva.

Átgázolt a Coronán, meccslabdához jutott a Gyergyói HK a döntőben

Három végtelenül kiélezett meccs után nagyon egyoldalú lett a jégkorong Erste Liga döntőjének negyedik mérkőzése. A gyergyóiaknak az első szünet után minden összejött és végül 7–0-ra győztek, ennek köszönhetően pedig 3:1-re vezetnek összesítésben.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!