Bradley Gratton, a Csíkszeredai Sportklub vezetőedzője: „Úgy gondolom, hogy az első harmadban elég erősen jöttünk ki, az ellenfél nagyon jó csapat. A mérkőzés a verekedésekkor kezdett megváltozni. Elvesztettük néhány játékosunkat, csak négy védővel maradtunk, ez így nagyon kemény. Az első igazi nagy összecsapásunk volt ebben a szezonban, ellenfelünk többet játszottak, nekünk csak három meccsünk volt eddig.
Úgy gondolom, hogy az eredmény nem igazán tükrözi azt, ahogy játszottunk. Rövid volt a végleges kiállítások után a cserepadunk. Ha úgy maradtunk volna mint az első harmadban, amikor kiegyenlített volt a játék, ha ne legyenek a verekedések, és nem veszítünk el néhány játékost, akkor teljesen más lehetett volna a végkimenetel.
Ez még csak a kezdet, most ők nyertek, a szezon pedig hosszú lesz. Úgy gondolom, hogy a csapatunk egyre jobb lesz ahogy haladunk előre. Ez csak egy mérkőzés volt, ez még semmi, ezzel nem nyersz bajnokságot. Tanulunk a maiból és megyünk előre”.
Szilassy Zoltán, a Gyergyói Hoki Klub vezetőedzője: „Két nagyon fontos dolog van: a jó start, meg azt mondják Gyergyóban, hogy itt, Csíkban mindig a legjobb nyerni. Ha ez így van akkor annak én duplán örülök. Nekem mindig a soron következő a lényeg. Azt gondolom, hogy kézben volt a meccs, mondhatom ezt úgy is, hogy az ellenfél nagyon jól jött ki az első tíz percben. Egy rendkívül jó csapat benyomását keltették és sokkal jobban néznek ki mint tavaly.
Annak ellenére, hogy az első harmadban sokkal több helyzetünk és lövésünk volt, két kontrából elléptek 2–0-ra, de nem éreztem akkor sem, hogy ég a ház. De nyilván nagyon fontos volt, hogy Rasmus akkor még védett egy harmadik nagyot.
Utána, 4–3-nál, amikor visszajöttek emberelőnyből a meccsbe át kellett kicsit variálni a játékunkat, kicsit egyszerűbbé tenni, és nem forszírozni az ötödik gólt, ami végül megjött emberelőnyből.
De végül is semmi több. Készülünk a Brassó elleni újabb borzasztó nehéz feladatra. Most a legfontosabb az, hogy pihenjünk. Még gyorsabban átérjünk Gyergyóba, és készüljünk innentől a holnapi mérkőzésre”.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Kilőttek azt a medvét Gyergyószárhegy községben péntek hajnalban, amelyik az elmúlt napokban több alkalommal visszatért egy esztenához és haszonállatokat pusztított el.
Kettős mérce alkalmazásával vádolta meg a Nemzeti Liberális Pártot (PNL) és a Mentsétek meg Romániát Szövetséget (USR) a magyarellenes kirohanásairól hírhedtté vált Dan Tanasă, a szélsőjobboldlai Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) képviselője.
Történelmi, közel 20 százalékos hozammal zárták a tavalyi évet a romániai önkéntes nyugdíjalapok, miközben már egymillióan választják ezt a biztonságot. Ám a látványos sikerek ellenére sok a tévhit. Összefoglaljuk a legfontosabb tudnivalókat.
Több mint félmilliárd lej eltitkolt vagyonra derített fényt az ANAF legújabb ellenőrzése. Népszavazással váltottak le egy Maros megyei polgármestert.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!