Szétlövéses Fradi-siker Gyergyóban

Gergely Imre 2020. november 20., 21:55 utolsó módosítás: 2020. november 20., 23:17

Visszavágott az FTC-Telekom a Gyergyói Hoki Klubnak a Tüskecsarnokban elvesztett mérkőzésért. Ismét nagy csata zajlott két egyforma képességű csapat között, 1–1 után szétlövéssel került a két pont a zöld-fehérekhez.

Kevésgólos meccsen, egy pontot tudott otthon tartani a GYHK Fotó: Beliczay László

A GYHK támadott többet, számos forró helyzet alakult ki Nagy Kristóf ketrece előtt az első 20 percben, több nagy helyzetet is összehoztak a házigazdák, de a fiatal kapus sorra hárította a kísérleteket. Kimaradt egy emberelőny is. Aztán két perccel az első szünet előtt Podlipnik zúdította rá a korongot, ami még kipattant,

amire a kapu előtt Silló reagált a leggyorsabban, megszerezve a vezetést a GYHK számára.

Fotó: Beliczay László

Ahogy az első harmad a gyergyóiaké volt, úgy a második a Ferencvárosé. Nagyon nyomott a zöld-fehér csapat, de a piros-fehér védelem és Cooke állta a sarat, úgy tűnt, nem találnak rést Nagy Gergőék. Azonban a játékrész közepén Ferencz-Csibi és Raszulov is a büntetőpadra került, és ezt már nem sikerült kibekkelni.

Öt másodperccel mielőtt az első kiállított hátvéd visszajöhetett volna, Elerby nagyon ravasz passzt adott Hodgman botjára, aki védhetetlen lövéssel egyenlített.

Ezt követően mindkét csapat inkább a biztonságos védekezést helyezte előnybe, nem nagyon hagytak esélyeket az ellenfeleknek. Ami pedig elért a kapukig azt a két hálóőr fogta.

A tempót a harmadik harmadban inkább a hazaiak diktálták, de sehogy sem sikerült belőni a győztes találatot. A gyergyóiakat alaposan megzavarta az is, hogy Nagy Kristóf a jobb kezén viseli a fogókesztyűt, több lövés tartott arra, ahol kevésbé lett volna védhető a sarok, de így kimaradtak a lehetőségek.

Letelt a 60 perc és a hosszabbítás is.

Az FTC kapusa a szétlövés során is verhetetlen volt, a zöld-fehérek pedig kétszer is betaláltak, így ők vitték el a két pontot.

A GYHK-nak egy napja van pihenni, vasárnap Dunaújvárossal találkoznak, hétfőn pedig a Titánok lesznek a vendégek Gyergyószentmiklóson. Az FTC-Telekom szombaton Brassóban lép jégre.

Erste Liga, alapszakasz
Gyergyói Hoki Klub–Ferencváros 1–2 – szétlövéssel (1–0, 0–1, 0–0, 0–0, 0–1)
Gólszerzők: Silló Arnold (18. perc), ill. Justin Hodgman (32.), Tóth Adrián (65. győztes büntető)
Kiállításpercek: 16–18 (ebből St-Amantnak illetve Pavuknak 10–10 perc fegyelmi)
Kapura lövések: 38–42