Szétlövésben kapott ki a Sportklub Miskolcon

Dobos László 2022. november 01., 22:02

Megszakadt a Csíkszeredai Sportklub hat mérkőzés óta tartó győzelmi sorozata. A székelyföldi kék-fehérek kedden este, szétlövés után, 2–1-es vereséget szenvedtek a DVTK Jegesmedvék otthonában.

Fotó: Nagy Gábor Sándor

A kedd esti mérkőzésen a Sportklub kapujában Adorján Attila kezdett, a házigazdáknál pedig a fiatal lett Jānis Voris. Mindketten mindvégig kitűnően védtek, mindkettőjüknek 96% feletti volt a védési mutatójuk. Az első húsz percben sok volt a kiállítás, a vendégek a harmadnak közel felét emberhátrányban játszották, de gólt egyik csapat sem tudott ütni, bár a kapura lövési arány 19:9 volt a házigazdák javára.

A második harmadban is a Jegesmedvék csapata lőtt többet kapura, gólt azonban a székelyföldiek értek el, a 21. percben jegyzett Sofron-találattal (0–1) a második szünetre egygólos vendégelőnnyel vonultak a csapatok.

A harmadik játékrész elején az amerikai születésű magyar válogatott Kevin Wehrs góljával egyenlített (1–1) az északkelet-magyarországi gárda, a fegyelmezett játékot, kevesebb kiállítást hozó harmadik harmadban nem született több gól, így következett az ötperces ráadás. Ebben a szakaszban két percet emberfölényben játszhatott a Sportklub, de nem sikerült gólt szereznie, a szétlövésben pedig a hazaiak voltak szerencsésebbek.

Ez volt a két csapat második egymás elleni mérkőzése a 2022–2023-as szezonban. Október 7-én a Jegesmedvék hosszabbítás után 4–3-ra győztek a Vákár Lajos Műjégpályán.

A székelyföldi csapat a miskolci mérkőzés után autóbuszra ült és elindult haza, hiszen csütörtökön este már Bukarest mellett, Otopeni-ben, a Bukaresti Steaua ellen kell jégre lépjenek román bajnoki találkozón.

„A kiírás szerint szerdán este is meccsünk lett volna idegenben a Steauával, de ezt nagy nehezen sikerült januárra halasztani”

– tudtuk meg Sprencz Istvántól, a Sportklub ügyvezetőjétől.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:
Miskolci DVTK Jegesmedvék–Csíkszeredai Sportklub 2–1 (0–0, 0–1, 1–0, 0–0, 1–0).
Gólszerzők: Kevin Wehrs (53.) és Vladiszlav Kulesov (65.), illetve Sofron István (21.).
Kapura lövések: 48–30.
Büntetőpercek: 10–16.
Játékvezetők: Varjú Árpád és Nagy Attila, illetve Szabó Dániel és Balla Norbert.