Nem jósolt sok jót a döntő péntek esti harmadik mérkőzésének eleje gyergyói szempontból. A Fradi ugyanis a 6. percben már 2–0-ra vezetett. Nagy emberelőnyös gólja után rögtön Tóth lőtte a másodikat. A két kapott gól azonban nem törte meg a piros-fehéreket, Szigeti két perc múlva szép találattal szépített, és a GYHK elkezdte uralni a játékot.
Sokkal jobban tetszett a második harmad a GYHK szurkolóknak. Sándor-Székely gyorsan egyenlített, majd az Orbán-Sylvestre-Bodó sor varázslata már a gyergyói vezetést jelentette.
Bán egy ellentámadásból még egyenlített 3–3-ra, de a játékrész végén Trancă révén kihasználta az első emberelőnyét a Szilassy legénység is. Így vezetéssel fordulhatott a harmadik 20 percre a gyergyószentmiklósi együttes.
Ezt pedig meg is tudta tartani, még úgy is, hogy közel négy percig emberhátrányban játszott folyamatosan. A végén pedig Sylvestre üres kapus találattal lezárta a meccset, jöhetett az ünneplés.
A GYHK miután két hazai meccsét elveszítette, idegenben győzött. Szombaton újra összecsap a két együttes, szintén Budapesten.
Egyazon időpontban lépett pályára vasárnap este a férfi kézilabda Európa-bajnokságon a magyar és a román együttes. Előbbiek alaposan megdolgoztak a sikerért, utóbbiak elfogytak a második félidőben.
Sporttörténelmi sikert ért el a Mandel Kata és Bartalis Henrietta, akik hivatalosan is kijutottak a 2026-os téli olimpiai játékokra, snowboard cross versenyszámban.
Már erős szagot árasztott egy 47 éves férfi bomlásnak indult holtteste egy csíkszeredai lakásban, amikor megtalálta a rendőrség hétfőn. A holttestet boncolás céljából elszállították, és vizsgálják a halál körülményeit.
Hamis tartalmak terjednek az interneten, a célzott csalási módszerre figyelmeztet az egyik legnagyobb romániai bank, a Banca Transilvania. A csalók célja, hogy megszerezzék a bank ügyfelek személyes és pénzügyi adatait.
Románia azon mintegy 60 ország között van, amelyeket Donald Trump amerikai elnök meghívott egy új nemzetközi kezdeményezésbe, a béketanácsába.
Óra közben omlott rá a diákokra egy iskolai tanterem mennyezete, az épületet nemrég tatarozták. A villanyáram brutálisan megdrágult egy év alatt, de más termékekért és szolgáltatásokért is jóval többet fizetünk – itt a friss statisztika.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!