Szépített a GYHK, még nincs lefutva az Erste Liga döntője

Gergely Imre 2023. március 24., 23:37 utolsó módosítás: 2023. március 24., 23:47

Kétgólos hátrányból nyert két góllal a Ferencváros otthonában, a Tüskecsarnokban a Gyergyói Hoki Klub. A piros-fehérek ezzel fontos lépést tettek, esélyt adtak maguknak a jégkorong Erste Liga megnyerésére.

Fotó: Pintér Noémi

Nem jósolt sok jót a döntő péntek esti harmadik mérkőzésének eleje gyergyói szempontból. A Fradi ugyanis a 6. percben már 2–0-ra vezetett. Nagy emberelőnyös gólja után rögtön Tóth lőtte a másodikat. A két kapott gól azonban nem törte meg a piros-fehéreket, Szigeti két perc múlva szép találattal szépített, és a GYHK elkezdte uralni a játékot.

Sokkal jobban tetszett a második harmad a GYHK szurkolóknak. Sándor-Székely gyorsan egyenlített, majd az Orbán-Sylvestre-Bodó sor varázslata már a gyergyói vezetést jelentette.

Bán egy ellentámadásból még egyenlített 3–3-ra, de a játékrész végén Trancă révén kihasználta az első emberelőnyét a Szilassy legénység is. Így vezetéssel fordulhatott a harmadik 20 percre a gyergyószentmiklósi együttes.

Ezt pedig meg is tudta tartani, még úgy is, hogy közel négy percig emberhátrányban játszott folyamatosan. A végén pedig Sylvestre üres kapus találattal lezárta a meccset, jöhetett az ünneplés.

A GYHK miután két hazai meccsét elveszítette, idegenben győzött. Szombaton újra összecsap a két együttes, szintén Budapesten.

Jégkorong Erste Liga döntő, harmadik mérkőzés:

FTC-Telekom–Gyergyói Hoki Klub 3–5 (2–1, 1–3, 0–1).

Gólszerzők: Nagy Gergő (6.), Tóth Adrián (7.), Bán Károly (29.), illetve Szigeti Ákos (9.), Sándor-Székely Ottó (22.) Sébastien Sylvestre (25., 60.), Daniel Trancă (39.).
Kapura lövések: 45–33.
Kiállítás percek: 6–12.

A párharc állása 2–1 az FTC-Telekom javára.