Szépített a Corona, brassói siker Debrecenben

Gergely Imre 2021. március 20., 18:14

Két hazai vereség után idegenben nyert a Brassói Corona az Erste Liga elődöntőjében. A Debrecenben rendezett összecsapás után 2–1 az összesített állás a DEAC javára.

Majdnem ledolgozták a négygólos hátrányt Fotó: DEAC

Az első harmadban egyértelműen a vendég brassóiak voltak a jobbak, és teljesen a játék képének felelt meg az, hogy a 10. percben már 0–3 állt az eredményjelzőn. Ekkor David Musial időt kért, hogy felrázza az együttesét.

A beavatkozás nem hozott azonnali eredményt, a debreceniek igazából az után kezdtek hokizni, amikor a 16. percben ismét betalált a Corona Tranca remek lövése után és 0–4-re alakult az állás.

A DEAC ébredése a 18. percben jött el, amikor Kulesov azonnal ki is használta csapatának első emberelőnyét. Remek sakk-matt helyzet volt.

A második játékrészben nagy lendülettel estek neki a kék-sárgáknak a debreceniek, és egy Hári botján megpattanó koronggal újra faragtak a hátrányból. Ezután azonban kiegyenlített lett a játék, Tőkének és Hetényinek is bőven akadt dolga, az állás viszont már nem változott a középső 20 perc alatt.

A harmadik harmad bővelkedett fordulatokban. Kiss Roland távoli lövése akadt be a Corona ketrecébe. 0–4-ről 3–4-re zárkózott fel a hazai együttes.

Fotó: DEAC

A játék képe alapján akár a csodaszámba menő fordításra is esély volt, de ezt Finucci akadályozta meg, aki lehetetlen szögből lőtte ki Hetényi válla fölött a hosszú sarkot. A hajdúságiak itt sem adták fel, és Molnár Dávid az 55. percben újra egygólosra csökkentette a különbséget.

A hajrában ismét az egyenlítésért támadtak Novotnyék, Hetényi is elhagyta a kapuját, de ez nem hozott eredményt, illetve a brassóiak örülhettek: Molnár Zsombor vágta ki a korongot, amely a palánkon megpattanva az üres kapuba csúszott.

Ezzel 6–4-re nyert a Brassó és ezzel két elveszített mérkőzés után az első sikerét érte el az Erste Liga elődöntőjében. Vasárnap 19 óra 30 perckor negyedszer is összecsapnak a felek.

Jégkorong Erste Liga elődöntő, 3. mérkőzés:

Debreceni EAC-Brassói Corona 4–6 (1–4, 1-0, 2–2).
Gólszerzők: Vladiszlav Kulesov (18. perc), Hári Norbert (24.), Kiss Roland (44.), Molnár Dávid (57.), illetve Roberto Gliga (3.), Radim Valchar (10.), Daniel Tranca (10., 16.), Carlo Finucci (51.), Molnár Zsombor (59.).
Kapura lövések: 46–42.
Kiállításpercek: 6–8.