Szép találatokkal verte a GYHK a Debrecent

Gergely Imre 2020. december 10., 21:15

Iramos, remek jégkorongot játszott Gyergyószentmiklóson a helyi GYHK és a DEAC. A hazaiak ezúttal élni tudtak a lehetőségeikkel, és megérdemelten szereztek három pontot.

Megvan a hazai győzelem Fotó: Szász Adorján/GYHK

Igazán szép, lendületes játékot hozott és gólokban is gazdag volt a Gyergyói HK–Debreceni EAC összecsapás első harmada: húsz perc alatt négy gólt láthattak a találkozót online közvetítésben követő nézők. A házigazda gyergyószentmiklósiak számára tökéletesen kezdődött a mérkőzés.

Pance már a 27. másodpercben megszerezte a vezetést, Troncisky lövésébe tette bele e botját a kapu előtt, küldte a korongot a meglepett Hetényi mellett a hálóba. Az előny hat percet tartott, amikor Dalecky lőtt kapásból Cooke ketrecébe egy a kapu mögül érkező passz után.

A GYHK ezután kivédekezett egy emberhátrányt, majd ők kerültek előnybe. Ebben a szezonban nagyon nem ment a piros-fehérek létszámfölényes játéka. Most azonban igazán szépen alakult ez is. Csak épp gól nem lett. Parázs jelenetek voltak Hetényi kapujánál. A kapus sem tudta, hogy miként is úszta meg, de a korong akkor sem került a gólvonalon túlra amikor már ő is tehetetlen volt. Sőt, egy ilyen jelenet után a kapu torkából kivágott koronggal lódult meg Dalecky és szólója végén vezetést szerzett a vendégeknek. A GYHK nem hökkent meg ettől és Pance a 15. percben látványos cselek után pazar góllal állította vissza a döntetlent.

Fotó: Szász Adorján/GYHK

A második harmad is hasonló játékot hozott, mérsékelt gyergyói fölénnyel, csak ezúttal a kapusok verhetetlenek voltak, 2–2-nél jött a harmadik játékrész.

Itt már látványosabban uralta a játékot a Szilassy–Góga legénység, szinte folyamatos nyomás volt a DEAC kapujánál. Ennek a 45. percben jött el az eredményjelzőn is látható hatása: Szabó remek meglátással adott vissza a kapu mögül egy korongot, Szigetihez, innen Sillóhoz került, és így lett 3–2.

A 49. percben Novotny került a büntetőpadra, az emberelőny pedig végre hatékony volt. Szigeti volt a befejezőember, és az ő találata állította be a végeredményt is, ugyanis a későbbiekben már nem változott az állás a DEAC minden igyekezete ellenére.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:

Gyergyói Hoki Klub–Debreceni EAC 4–2 (2–2, 0–0, 2–0).
Gólszerzők: Eric Pance (1. és 15. perc), Silló Arnold (45.), Szigeti Ákos (51.) illetve Jan Dalecky (6. és 12.).
Kapura lövések: 41–46.
Kiállításpercek: 4–8.