Nem véletlen, hogy ezt a helyszínt választották a felkészülésre, hiszen vezetőedzőjük a gyergyószentmiklósi származású Kercsó Csaba, aki már évek óta Új Zélandon dolgozik.
Amellett, hogy kell egy pár nap, amíg az időeltolódás nehézségein túljutnak, a jeges edzések lehetősége is fontos a déli féltekéről érkezett ifiknek, hiszen
a távoli szigetországban nyár van, most közeleg a tél,
így vannak a csapatnak olyan játékosai, akik hosszabb ideje nem húztak korcsolyát – tudtuk meg.
A felkészülésüket segítik az edzőmérkőzések is. Kedden délután Gyergyószentmiklóson,
a helyi U18-as csapattal csaptak össze,
a találkozón a Gyergyói ISK 4–2-re győzött Lázár Sebestyén, Lázár Menyhért, Sándor Alex és György Szilárd góljaival.
Szerdán 17 órakor a Vákár Lajos Műjégpályán a Csíkszeredai ISK lesz az ellenfelük, pénteken 17 órától pedig ismét a Gyergyói ISK csapatával találkoznak a gyergyószentmiklósi ballonpályán.
Új-Zéland válogatottja március 25-től Szófiában szerepel
a divízió 3/A értékcsoportú világbajnokságon. Ellenfelei a házigazda Bulgária mellett Izrael, Izland, Mexikó és Törökország együttesei lesznek.
Románia korosztályos válogatottja április 7-től a divízió 2/A értékcsoport világbajnokságán vesz részt. Ennek helyszíne a litvániai Elektrénai lesz. Ők a litvánok mellett Spanyolország, Dél-Korea, Lengyelország és Észtország csapataival találkoznak.
Egy nem túl magas színvonalú, töredezett játékot hozó és feszültségekkel teli meccs volt az év utolsó székely jégkorong rangadója. A küzdelmes csatát a Sportklub nyerte a GYHK otthonában, ebben nagy szerepe volt Melnyicsuk kapus bravúrjainak.
Bő öt hét múlva kezdődik Olaszországban a 2026-os téli olimpia, amelyen jelen állás szerint a romániai küldöttség tagjaként Székelyföldről két sportoló és három edző vehet részt. A végleges keret összetétele január 19-én alakul ki.
A megszokott formában nem lehet Csíkszeredában tűzijáték szilveszterkor – erről december 30-án kapott tájékoztatást az önkormányzat. A közösségi élmény így sem marad el: fényjátékkal zárul az év, amelyet a Szabadság téren lehet majd megtekinteni.
Orbán Viktor magyar miniszterelnök napjai meg vannak számlálva – így vélekedik Ludovic Orban egykori román kormányfő.
Robbanás történt egy bárban szilveszter éjszaka a Wallis kantonbeli Crans-Montanában, a híres síparadicsomban, többen meghaltak – közölte a svájci rendőrség.
Négyszáz darab csempésztojással bukott le egy román kamionos Olaszországban. Fejbe vertek egy férfit Bánffyhunyadon, mert nem tudta a karácsonyi ének szövegét.
Karácsony és szilveszter között, hétvégén zajlott a Felcsíki Műjégpályán a 21. alkalommal megtartott falutízesek hagyományos jégkorongcsatája, a Csíkdánfalva Kupa.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!