Svájc búcsúztatta a címvédő Kanadát a hokivébén

Dobos László 2024. május 26., 12:08 utolsó módosítás: 2024. május 26., 12:11

Svájc lesz a házigazda cseh válogatott ellenfele a férfi jégkorong-világbajnokság vasárnapi döntőjében, miután a szombati, második elődöntőben szétlövéssel legyőzte a címvédő kanadai csapatot.

Elsőként a házigazda cseh válogatott jutott döntőbe a férfi jégkorong-világbajnokságon, miután a prágai elődöntőben 7–3-ra legyőzte a svéd gárdát. A hazaiaktól Lukas Sedlak és Dominik Kubalik egyaránt két góllal és egy gólpasszal, míg Martin Necas négy ponttal, közte három assziszttal vette ki részét a sikerből. A hatszoros világbajnok, tavaly a negyeddöntőben búcsúzott csehek legutóbb 2010-es sikerükkor játszhattak vb-döntőt, azóta háromszor (2011, 2012 és 2022) szereztek bronzérmet.

A második prágai összecsapáson a svájciak 2–0-ra elhúztak, a kanadaiaknak pedig csak 2,03 perccel a mérkőzés vége előtt, emberelőnyben sikerült az egyenlítés. Mivel az ötperces hosszabbításban nem esett több találat, szétlövés döntött a finálés szereplésről, ebben az európaiak céloztak pontosabban, így 1935, 2013 és 2018 után negyedszer játszhatnak döntőt. Svájc még soha nem nyerte meg az elit vb-t.

Férfi jégkorong világbajnokság, elődöntő:
Csehország–Svédország 7–3 (2–2, 3–1, 2–0) és Svájc–Kanada 3–2 – szétlövés után (2–0, 0–1, 0–1, 0–0, 1–0).