Steaua-veréssel szerezte meg első pontjait a Háromszéki Ágyúsok

Horváth Bálint Ottó 2023. december 22., 22:25 utolsó módosítás: 2023. december 22., 22:32

Nyolc vereséget követően megnyerte az első mérkőzését a romániai jégkorong-bajnokság alapszakaszában a Háromszéki Ágyúsok gárdája, amely a szenzációs második harmadbeli teljesítményével 4–2-re legyőzte a Bukaresti Steauát.

Megfordították az eredményt a székelyföldiek Fotó: Facebook/Háromszéki Ágyúsok

A péntek esti kézdivásárhelyi összecsapás első húsz percében kétszer is hátrányba került a székelyföldi együttes. A fővárosiak vezető találata után hamar sikerült egyenlíteni, de a Steaua második góljára a játékrész végéig nem érkezett válasz.

Aztán a második harmadban kimagaslóan játszottak az Ágyúsok, háromszor vették be a vendégek ketrecét, ezzel a javukra fordították az eredményt.

Az utolsó felvonásban megőrizte kétgólos előnyét a házigazda a végéig tehetetlennek bizonyult riválissal szemben, így megszerezte az első pontjait, egyben győzelmét a bajnokságban.

A két csapat szombaton 18 óra 30 perctől újra megmérkőzik egymással a Deme László Műjégpályán.

Jégkorong, romániai bajnokság, alapszakasz:

Háromszéki Ágyúsok–Bukaresti Steaua 4–2 (1–2, 3–0, 0–0).

Gólszerzők: Szőcs Zalán (9., 33.), Ilyés Tamás (28.), Molnár Zoltán (40.), illetve Adam Pauliny (5.), Andrei Mikhnov (11.).
Kapura lövések: 42–48.
Büntetőpercek: 14–17.
Háromszéki Ágyúsok: László Arnold, Béres Szilárd – Ferencz Szilárd, Bíró Ottó, Györffy Szilárd, Molnár Zoltán, Molnár Zsombor, Szabó Zsolt-Ákos, Horváth Pál, Márton Koppány, Gecse Olivér, Róth Zoltán, Antal Előd, Márk Róbert, Antal László, Szőcs Zalán, Ilyés Tamás, László Hunor, Görbea Tivadar. Vezetőedző: Todor Krisztián.
Bukaresti Steaua: Adorján Örs, Makszim Szamankov – Andrei Geraszimov, Florin Creangă, Adrian Irimia, Danil Martinov, Andrei Mikhnov, Jakub Matai, Andrei Diaconescu-Grabari, Adam Pauliny, Mihail Georgescu, Andrei Filip, Orbán Szilárd, Boldizsár Cristian, Robert Timaru, Buda Gábor, Csergő Hunor, Antal Alfréd, Rareș Nedelcu, Călin Lupașcu. Vezetőedző: Răzvan Lupașcu.
Játékvezetők: Cristian Filip, Andries Gheorghieș, Kőszegi Kálmán, Simon Roland.