Sportklub-győzelemmel fejeződött be a román hokibajnokság alapszakasza

Székely Sport 2023. március 10., 21:16

Lejátszották a román jégkorong-bajnokság alapszakaszának utolsó mérkőzését: a címvédő Csíkszeredai Sportklub pénteken este 8–1-re simán legyőzte a Bukaresti Steauát. A csíki kék-fehérek a középszakaszban az alsóházból próbálnak majd az elődöntőbe jutni.

A csíki kék-fehérek a középszakaszban az alsóházból próbálnak majd az elődöntőbe jutni Fotó: Pinti Attila

Egy nappal korábban a Sportklub 8–5-re nyert a Steaua ellen, ezúttal azonban sokkal jobban működött a csíkiak védekezése. A mérkőzésnek volt tétje, ugyanis Steaua-siker esetén a katonacsapat végzett volna az alapszakasz élén. Így a Brassói Corona lett az alapszakasz-győztes.

Az alapszakasz után az első három helyezett, illetve a 4-7. helyeken végző csapatok a középszakaszban külön válnak, és újabb négy-égy meccset játszanak egymás közt. A 8. helyezett Bukaresti Sportul Studențesc számára az alapszakasz után lezárult a bajnokság. A középszakaszt követően a felsőházi együttesekhez csatlakozik az alsóházat megnyerő csapat, és ott a felsőház legjobbjával csatázik egy három nyert mérkőzésig tartó párharcban a döntőbe jutásért. A másik ágon felsőházi középszakasz másodikja a harmadik helyezettel küzd a fináléért. A tervek szerint a döntő az egyik csapat negyedik győzelmééig tart, a kisdöntőben a bronzéremért három meccset kell nyerni.

Román jégkorong-bajnokság, alapszakasz:

Csíkszeredai Sportklub–Bukaresti Steaua 8–1 (2–0, 4–0, 2–1).

Gólszerzők: Fodor Csanád (8., 23., 37., 43.), Cody Milan (13. és 35.), Sofron István (34.) és Ilja Krikunov (41.), illetve Andrej Geraszimov (59.).
Kapura lövések: 34–31.
Büntetőpercek: 24–24 (ebből Becze Tihamérnak 10 perc fegyelmi).
Csíkszeredai Sportklub: Adorján Attila, Makszim Szamankov (kapusok) – Roman Szavcsenko, Ferencz-Csibi Róbert, Ilja Krikunov, Cody Milan, Jevgenyij Szkacskov (első sor), Niko Mikkola, Salló Alpár, Péter Balázs, Sofron István, David Stach (második sor), Farkas Tamás, Eduard Cășăneanu, Fodor Csanád, Becze Tihamér, Részegh Tamás (harmadik sor), Péter Andor, Rokaly Norbert (negyedik sor). Vezetőedző: Jeff Paul.
Bukaresti Steaua: Cătălin Capșa, George Prodan (kapusok) – Timur Raszulov, Orbán Szilárd, Robert Timaru, Andrej Mihnov, Anton Ruban (első sor), Roman Alekszejev, Andrei Grabari-Diaconescu, Danyil Martinov, Mihail Georgescu, Alekszandr Vasziljev (második sor), Andrei Geraszimov, Florin Creangă, Adrian Irimia, Andrei Filip, Péter Zsolt (harmadik sor), Boldizsár Cristian, Cătălin Lupașcu, Görbe Tivadar, Rareș Nedelcu, Csergő Hunor (negyedik sor). Vezetőedző: Răzvan Lupașcu.
Játékvezetők: André Attila és Sikó Szilárd Levente, illetve Andrieș Gheorghieș és Magyar Áron.