Az alapszakaszelső BJAHC az első három találkozót minimális különbséggel – kétszer hosszabbítás után – nyerte a kerületi rivális Újpesttel szemben, most viszont már az első harmadban kétgólos előnyre tett szert, majd tovább nőtt a különbség. Az újabb sikerrel a BJA lett az első elődöntős, az ellenfele pedig majd a másik három továbbjutó közül a leggyengébb kiemelésű lesz.
Gólzáporral indult a Ferencváros–Brassó meccs, a Corona korai találatára gyorsan válaszolt a Fradi, ám a vendégek ismét mattolni tudták a hazai védelmet és a 6. percben megint megszerezték a vezetést. A harmad vége paprikás hangulatú volt, a Corona kihasznált egy emberelőnyt, majd a szünet előtt kisebb tömegjelent alakult ki – két-két játékos kapott kisbüntetést.
A Fradi ment előre a második játékrészben, ám nem tudott zárkózni, a hajrában pedig a Corona előbb egy kettős, majd egy sima emberelőnyt is kihasznált, így gyakorlatilag eldőlt a meccs. Az utolsó húsz percben a Fradi gyorsan szépített, ám közelebb nem tudott férkőzni. A hajrában lehozta kapusát is az FTC, ezt pedig kihasználta a Corona, 6–2-re győzött.
A brassóiak 3:1-re vezetnek a tavalyi döntő „ismétlésén”, vasárnap pedig a továbbjutásért lépnek jégre.
Jégkorong Erste Liga, negyeddöntő, negyedik mérkőzés
Újpesti TE–Budapest JAHC 0–4 (0–2, 0–1, 0–1),
gólszerzők Szabó (4.), Santerno (14.), Zimányi (37.), Schlekmann (50.)
A párharcot 4:0-s összesítéssel a BJAHC nyerte.
FTC-Telekom–Brassói Corona 2–6 (1–3, 0–2, 1–1),
gólszerzők Brady (5.), Seregély (41.), illetve Levin (3., 38.), Valchar (6.), Piche (16.), Van Wormer (39.), Boriszenko (60.)
A párharcban a Corona 3:1-es összesítéssel vezet.
A következő mérkőzést vasárnap 17.30-tól rendezik Brassóban.
DVTK Jegesmedvék–Gyergyói Hoki Klub 0–3 (0–0, 0–1, 0–2).
A párharcban a GYHK 3:1-es összesítéssel vezet.
A következő mérkőzést vasárnap 18.30-tól rendezik Gyergyószentmiklóson.
Csíkszeredai Sportklub–Debreceni EAC 1–0 – hosszabbítás után, aranygóllal (0–0, 0–0, 0–0, 1–0).
A párharcban a Sportklub 3:1-es összesítéssel vezet.
A következő mérkőzést vasárnap 19.30-tól rendezik Debrecenben.

Lejárt a megállapodás az egyik tévétársasággal, így a Román Kézilabda-szövetség (FRH) előrehaladott tárgyalásokat folytat egy médiacsoporttal a közvetítési jogokról. Négy helyszínen elkezdődött az U18-as női világbajnokság.
A lelátón több alkalommal is nacionalista és magyarellenes rigmusok hangzottak el a hazai szurkolók egy részétől az FC Argeș és az FK Csíkszereda pénteki szuperligás összecsapásán.
Kiskorú lányt akart rávenni nemi aktusra a csíkszeredai helyi tömegközlekedési vállalat egyik sofőrje, akinek időközben már megszüntették a munkaviszonyát. Az eset a buszpályaudvaron történt, a rendőrség büntetőeljárást indított.
Hat éve az utolsó hívek is itt hagyták a földi létet a Hunyad megyei Nagypestényben, azóta nincs, aki gondját viselje a hátszegi település műemlék templomának. Július folyamán az Arad megyei Feketegyarmat református Férfiköre „fogta meg a munka végét”.
A Ceutából érkező felvételek bizonyítják, hogy az ellenőrzés nélküli illegális bevándorlás konkrét veszélyt jelent az európai határok biztonságára – hangoztatta Giorgia Meloni olasz kormányfő.
Közben Kazahsztán újraindította a kőolaj szállítását azon a terminálon, ahonnan Románia olajszükségletének nagyobbik részét kapja. És Románia kiutasított egy orosz diplomatát az utóbbi napok drónincidensei miatt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!