Sok gyergyói szurkoló nem láthatta a csarnokból, ahogy csapata legyőzi a Ferencvárost

Székely Sport 2022. október 26., 22:41 utolsó módosítás: 2022. október 26., 23:29

Hangzatos győzelemmel kezdte a második magyarországi túráját a Gyergyói Hoki Klub a jégkorong Erste Ligában, szerdán este 5–1-re diadalmaskodott a Ferencváros otthonában.

A GYHK kapusa, Rasmus Rinne nagyszerű teljesítménnyel segítette a csapatát. Korábbi felvétel Fotó: Pintér Noémi

A mérkőzésre nagyjából 50 gyergyói szurkoló nem jutott be, annak ellenére, hogy a vendég szektorban lettek volna még helyek. A helyszínen nem árultak belépőt a vendég szektorba, a hazaiba pedig

nem adtak annak, akinek a személyi igazolványából, vagy magyarországi lakcímkártyájából kiderült, hogy székelyföldi születésű.

A vezetést még a zöld-fehérek szerezték meg a 4. percben, amikor rögtön kihasználták az első emberelőnyüket. Nem kellett sokat várni a GYHK egyenlítő találatára, hazai kiállítás után Vincze Péter lőtt a kapuba.

Ezután a gyergyóiak kapusa, Rinne többször is megakadályozta, hogy újra hátrányba kerüljön a csapata. Az első harmad végén kettős emberelőnyhöz jutottak a székelyföldiek, Jimi Jalonen ezt nagyon hamar ki is használta, góljával fordított a GYHK.

Ezután hosszú gólcsend következett, a második húsz percben egyik gárda sem tudott betalálni, habár az FTC egy büntetőt is elvégezhetett, a gyergyóiak pedig kétszer játszhattak emberelőnyben.

A 47. percben kettőre növelte előnyét a GYHK, a házigazdák nagyot hibáztak, az eladott korongot Bodó Christopher juttatta a hálóba.

Kevesebb, mint másfél perccel később újra betaláltak a vendégek, akik Fejes Nándor révén ezúttal már nem hagyták kihasználatlanul az újabb emberelőnyt, ezzel már 4–1-re vezettek, a párharcot pedig Császár Hunor találata zárta le.

A GYHK folytatta hibátlan menetelését Magyarországon, az első túrán szerzett négy sikere után hangzatos győzelmet ért el. A gyergyóiak ezzel megelőzték a Ferencvárost, és feljöttek a második helyre, legközelebb pedig pénteken 19.40-től az éllovas BJAHC vendégeként lépnek jégre.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:
FTC-Telekom–Gyergyói Hoki Klub 1–5 (1–2, 0–0, 0–3).
Gólszerzők: Aku Kestila (4.), illetve Vincze Péter (10.), Jimi Jalonen (20.), Bodó Christopher (47.), Fejes Nándor (50.), Császár Hunor (55.).
Kapura lövések: 37–36.
Kiállítás percek: 14–10.