Simának tűnt, nehéz lett, aztán legyűrte az Acélbikákat is a GYHK

Gergely Imre 2022. szeptember 25., 21:06 utolsó módosítás: 2022. szeptember 25., 22:06

Nem játszott jól a Gyergyói Hoki Klub, de így is megszerezte a három pontot Dunaújvárosban. A vasárnap délutáni mérkőzésen a gyergyóiak négy gólt lőttek, de egy öngóllal is megajándékozták az Acélbikákat.

Fotó: Acélbikák/Anda Fábián

Brance Orbán szerezte meg a vezetést a GYHK-nak az első harmad 12. percében, majd a második játékrészben Sylvestre növelte a különbséget. Úgy tűnt, sima lesz ez a meccs is a gyergyóiak szempontjából, annak ellenére is, hogy sok hibával játszottak. Több volt ugyan a gyergyói helyzet, de nemcsak Jarvinennek volt dolga a DAB kapujában, hanem Rinne bravúrjaira is szükség volt ahhoz, hogy kétgólos előnnyel mehessenek az öltözőbe a vendégek.

A harmadik játékrész a korábbiaknál jóval több eseményt hozott. Rögtön a legelején Császár fejezett be góllal egy Orbán-Bodó akciót, de még ugyanabban a percben egy figyelmetlenséget kihasznált Valtola, korongot lopott a GYHK kapuja mellett és betalált, ezzel szépített a házigazda.

A 47. percben pedig ritkán látható találat született. Fent volt a játékvezető keze, dunaújvárosi kiállítás következett, Rinne lekorcsolyázott, és az egyik gyergyói játékos úgy passzolt hátra, hogy az az üres ketrecben kötött ki. Öngól.

A találatot Léránt neve mellé írták. 2–3 lett így, és benne volt a levegőben, hogy akár talpra is állhat a Dunaújváros. Azonban szerencsére több nagy hibát már nem követettek el a GYHK játékosok, a végén pedig Sárpátki üres kapus találata lezárta a mérkőzést. Ha nehezen is, de meglett a három pont a Gyergyói Hoki Klubnak.

Három meccsből három győzelem a gyergyói mérleg, kedden pedig a FEHA19 otthonában folytatják az Erste Liga menetelést.

Jégkorong Erste Liga alapszakasz:
Dunaújvárosi Acélbikák–Gyergyói Hoki Klub 2–4 (0–1, 0–1, 2–2).
Gólszerzők: Olli Valtola (41.) Léránt René (47.), illetve Brance Orbán (12.), Sébastien Sylvestre (31.), Császár Hunor (41.), Sárpátki Tamás (59.).
Kapura lövések: 25–43.
Kiállításpercek: 2–4.