Simán verte a Sportklub a Steauát

Dobos László 2021. április 17., 20:52 utolsó módosítás: 2021. április 17., 20:53

Gólzáporos csíki győzelemmel folytatódott szombaton este a román jégkorongbajnokság alapszakasza. A Csíkszeredai Sportklub 13–3-ra verte a szebb napokat is megélt Bukaresti Steauát.

Felborult a pálya. A mérkőzésen szinte végig a Steaua harmadában zajlott a játék Fotó: Pinti Attila

Győzelmével a székelyföldi együttes egy pontra közelítette meg a harmadik helyen álló másik székelyföldi alakulatot, az alapszakaszt már lezáró Gyergyói HK csapatát.

A Vákár Lajos Műjégpályán megrendezett találkozót a Sportklub az első perctől az utolsóig uralta, a katonacsapat gólját is csíki nevelésű játékos ütötte.

A Sportklubnak a hátralévő két mérkőzéséből még egy győzelemre van szüksége, hogy harmadik helyen zárja az alapszakaszt.

Román jégkorongbajnokság, alapszakasz:
Csíkszeredai Sportklub–Bukaresti Steaua 13–3 (5–0, 3–1, 5–2)
Gólszerzők: Eduard Cășăneanu (3. perc), Becze Tihamér (6., 10., 34., 41.), John Anthony Combs (8., 37.), Sándor Zoltán (12.), Judd Blackwater (29.), Fodor Csanád (45.), Gyensz Kuljas (47.), Gecse Olivér (49.) és Láday Tamás (51.), illetve Antal Alfréd (29., 41., 60.)

A további program:
Vasárnap: Csíkszeredai Sportklub–Bukaresti Steaua és Galaci CSM–Brassói Corona. Egységes kezdési időpont: 18.30 óra. A bajnokságból még hátramaradt egy Sportklub–Steaua találkozó, de annak még nincs időpontja.

Az elődöntőbe az első négy helyezett jut, ahol az első a negyedikkel, míg a második a harmadikkal találkozik az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharcban. A pályaelőny a jobban helyezett csapatnál lesz. A döntő a tervek szerint az egyik fél negyedik győzelméig fog majd tartani.