Simán behúzta Miskolcon, hibátlan maradt a GYHK

Gergely Imre 2022. szeptember 24., 21:11 utolsó módosítás: 2022. szeptember 24., 21:13

Hat gólt lőtt és mindössze egyet kapott – azt is kettős emberhátrányban – a Gyergyói Hoki Klub a DVTK Jegesmedvék vendégeként a jégkorong Erste Liga szombati mérkőzésén. Ez is jelzi, hogy mind a védelem, mind a támadás nagyon a helyén volt.

Akár nagyobb is lehetett volna a különbség Fotó: Marosi Tamás/DVTK Jegesmedvék

Az első húsz perc elején felváltva forogtak veszélyben a kapuk, de mind Rinne, mind Kiss tette a dolgát. Aztán a 8. percben Bodó adott remek indítást Haaranen-nek, aki szólóból szerezte meg a vezetést. Szintén ő növelte az előnyt, amikor Sárpátki tette vissza a kapu mögül a korongot (0–2).

A kisnövésű finn bekk mindkét lövése mesteri volt, de a két passzra is igaz ez.

A középső játékrész felénél egyszerre küldték ki a játékvezetők Sándor-Székelyt és Sillót, a kettős emberelőnyt pedig Kulesov értékesítette, de Fejes lövésével ismét visszaállt a kétgólos különbség (1–3).

Fotó: Marosi Tamás/DVTK Jegesmedvék

A harmadik harmad  pedig egyértelmű GYHK parádét hozott. Három góllal. Mindegyiknél érdemes megnevezni a gólpasszos játékosokat is, hiszen Vincze Péter góljához Sylvestre, a Bodóéhoz Orbán passzolt tanítani való módon, majd a két kanadai ismét egymást szolgálta ki, fordított sorrendben.

Jól mutatja ez, hogy igazán összeszokott csatársorok játszanak Szilassy Zoltán csapatában. 1–6 lett a vége.

Meggyőző játékkal nyert a GYHK. A különbség lehetett volna nagyobb is, de Kiss több nagy védéssel mentette meg a miskolciakat az újabb góloktól.

A gyergyóiak vasárnap 18 órától Dunaújvárosban lépnek pályára.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:

DVTK Jegesmedvék–Gyergyói Hoki Klub 1–6 (0–2, 1–1, 0–3).
Gólszerzők: Vladiszlav Kulesov (32. perc), illetve Matias Haaranen (8, és 19.), Fejes Nándor (38.), Vincze Péter (42.), Chris Bodó (44.), Brance Orbán (45.).
Kapura lövések: 25–40.
Kiállításpercek: 12–12.