Semmi meglepő a Sportul–Sportklub hokimeccsen

Gergely Imre 2020. október 24., 21:09

Érvényesült a papírforma a Bukaresti Sportul Studențesc–Csíkszeredai Sportklub mérkőzésen szombat este. A kék-fehérek már az első szünetig eljutottak tíz gólig a romániai mezőnyből szokás szerint lefele kilógó „egyetemisták” ellen.

Többnyire ez a kép ismétlődött: a Sportklub végig támadott Fotó: Veres Nándor

Căşăneanu már a 13. másodpercben megszerezte a vezetést a Vákár Lajos Műjégpályán, ahol a Sportul Studențesc volt a „házigazda”, ugyanis az utóbbi években megszokott módon a fővárosi csapat mindig az ellenfele otthonában rendezi találkozóit.

Az első után sorban jöttek a gólok, igazából még az sem volt kérdés, hogy 20 fölött lesz a csíkiak góljainak száma. Végül 23-nál állt meg a számláló. Adorján Örs az 57. percig tudta megőrizni a kapuját, de aztán Szennyes Hunor révén meglett a Sportul becsületgólja.

Fotó: Veres Nándor

A két együttes vasárnap 11.30-tól újra találkozik.

Jégkorong romániai bajnokság, alapszakasz:

Bukaresti Sportul Studențesc–Csíkszeredai Sportklub 1–23 (0–10, 0–5, 1–8).
Gólszerzők: Szennyes Hunor (57. perc), illetve Mathieu Tousignant 4, Fodor Csanád, Részegh Zsolt, Justin Maylan 3-3, Judd Blackwater, Györffy Tihamér, Láday Tamás, 2-2, Eduard Căşăneanu, Colton Yelow Horn, Salló Alpár, Gecse Hugó.