Az RJSZ klubokhoz elküldött tájékoztató körlevele szerint a szövetség vezetőtanácsának e heti ülésén határoztak az új szezon megrendezésének sarokpontjairól. Egyik lényeges döntés, hogy a szövetség engedélyt adott a Csíkszeredai Sportklubnak, a Gyergyói Hoki Klubnak és a Brassói Coronának, hogy az új évben is szerepelhessenek az Erste Ligában. Tegyük hozzá, épp ideje volt a jóváhagyás kiadásának, hiszen az Erste Liga már el is kezdődött. Megjegyzik azonban, hogy az Erste-ligás részvétel nem befolyásolhatja a romániai bajnokság programját.
A hazai bajnokság programját egyébként még nem állították össze, de azt
leszögezték, hogy a menetelés október 16-án indul.
Változás, hogy az alapszakaszban minden csapat 4–4 alkalommal játszik minden ellenfelével (kétszer hazai környezetben, és kétszer idegenben). Ez kevesebb, mint amit az utóbbi években megszokhattunk, hiszen eddig hat alkalommal találkozott egymással minden résztvevő.
Ez egyébként azt is jelenti, hogy a csíkszeredai, gyergyószentmiklósi és brassói csapat egymás közti találkozóinak mindegyike hatpontos lesz az alapszakaszban, azaz mind az Erste Ligában, mind a romániai bajnokságban számítanak az itt megszerezhető pontok. Ezeken a meccseken a romániai szabályok az érvényesek, azaz csakis román állampolgársággal rendelkező kapusok védhetnek.
Az alapszakasz után az első négy helyezett szokás szerint egy három győzelemig tartó elődöntőt vív, ezt követően jön a döntő, illetve a harmadik helyért zajló párharc, ahol négy nyert meccs kell a végső győzelemhez.
A gyűlésen a felnőtt bajnokságra vonatkozó versenyszabályzat mellett elfogadták a női, U20-as, U18-as és U16-os romániai bajnokság szabályait is. Ezeket azonban még nem közölték ki a klubokkal hivatalos formában.
Mint Laczkó Levente, a gyergyószentmiklósi Fox Hockey Klub női jégkorongcsapat vezetője érdeklődésünkre elmondta, ők is kértek bizonyos módosításokat az eddigi szabályokhoz képest, arról azonban még nem kaptak tájékoztatást, hogy végül ezek a módosítások vagy más változtatások történtek-e a múlt évi kiíráshoz viszonyítva.
Az RJSZ által kiküldött közlemény megjegyzi, hogy a koronavírus-járvány alakulásának függvényében a bajnokságok versenykiírásai a szezon folyamán változhatnak.
A Sapientia U23 csapata engedélyt kapott arra, hogy idén is részt vegyen a European University Hockey League küzdelmeiben, ahol a kontinens más, főiskolás együtteseivel találkozik. A sportági szakszövetség megadta az engedélyt arra is, hogy a Csíkszeredai ISK, a Gyergyószentmiklósi ISK, a Sepsiszentgyörgyi Királypingvinek és a Felcsík SK játékosaiból összeállított válogatott együttesek szerepelhessenek az U16-os és az U18-as korosztályú magyar bajnokságban.
A jégkorongbajnokságok megszervezése, lebonyolítása még egy sarkalatos kérdéstől függ: hogyan változtat a kormány a jelenleg hatályos járványügyi korlátozásokon.
A jelenlegi előírások ugyanis gyakorlatilag lehetetlenné teszik azt is, hogy akár nézők nélkül, de mérkőzéseket lehessen rendezni zárt terekben.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Megérkeztek a piacokra a nyár nagy kedvencei, a görögdinnyék, azonban kérdés, hogy vajon amit megvásárolunk, az Görögországban, vagy pedig a dél-romániai Dolj megye márkanévvé vált településén, Dăbuleni-ben termett.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!