Rosszul indított a GYHK

Gergely Imre 2020. október 02., 22:36 utolsó módosítás: 2020. október 03., 09:19

Nem erre számítottak a Gyergyói Hoki Klub szurkolói: a piros-fehérek idei első tétmérkőzésükön gyenge teljesítményt produkáltak, a házigazda debreceniek minden tekintetben felülmúlták a GYHK-t. Vereséggel indul a szezon.

Fotó: DEAC

Az első harmadban a játék nagyjából kiegyenlített volt, a debreceniek lőttek többet kapura, de a kísérletek többsége könnyű préda volt Cooke számára, és amikor nagyot kellett védeni olyankor nagyokat védett. A piros-fehérek kivédekeztek egy emberelőnyt Jones kiállítása után, és aztán megérkezett az első gyergyói gól is. Matheson bizonyította be, hogy hátvéd létére igencsak érzi a kaput. Váratlan megmozdulására Hetényi nem tudott reagálni. Ekkor még nem lehetett sejteni, hogy ezen a meccsen ez lesz az egyetlen piros-fehér találat.

Orbán a szünet előtt fél perccel egyenlített, és a jelek szerint ez igencsak meghozta a hazaiak önbizalmát.

A második harmad elején kétszer is be tudtak találni a házigazdák a sorozatosan emberhátrányba kerülő GYHK kapujába. Dalecky és az elmúlt két szezonban a gyergyóiaknál játszó Pesztunov voltak a gólszerzők. A túloldalon Csergő nagy helyzete maradt ki és a nagyon agilis St-Amant veszélyeztetett többször is. A Cameron-Szilassy edzőpáros együttese azonban nem tudott közelebb zárkózni.

Nem lett jobb a helyzet a záró játékrészben sem, a GYHK játéka nem javult, egyéni megmozdulások ugyan voltak, de az összkép nagyon alulmúlta a várakozásokat.

Fotó: DEAC

A lövések rendre elhaltak Hetényiben, és Cooke-nak sokat kellett dolgoznia ahhoz, hogy ne legyen csúfos a vége. Kuleshov találata állította be a végeredményt a 48. percben. 12 perc volt hátra, hokiban hosszú idő, de egyáltalán nem látszott, hogy innen talpra állhat a GYHK. Nem is történt meg.

Vereséggel kezdték tehát a szezont a piros-fehérek. Keseregni nincs idő. Vasárnap az FTC-Telekom otthonában kell bizonyítani. Sok mindennek változnia kell, hogy ott jó eredmény születhessen.

Jégkorong Erste Liga:
Debreceni EAC–Gyergyói HK 4–1 (1–1, 2–0, 1–0).
Gólszerzők: Blake Orbán (20.), Jan Dalecky (23.), Dmitrij Pesztunov (26.), Vladislav Klueshov (48.), illetve Mark Matheson (15.)
Kiállításpercek: 12–16.
Kapura lövések: 51–37.