Több mint 40 gól a két brassói hokimeccseken

Dobos László 2023. január 03., 13:26

Gólzáporos meccsekkel kezdődött a 2023-as esztendő a román felnőtt jégkorongbajnokságban. A hétfőn és kedden lejátszott brassói találkozókon a Corona 41 gólt lőtt a bukaresti egyetemisták csapatának.

Potyogtak a gólok a brassói mérkőzéseken Fotó: Forrás: Sportul Studențesc

Továbbra is kilóg a mezőnyből a Sportul Studențesc gárdája a román felnőtt jégkorongbajnokságban. A sereghajtó bukaresti együttes mind a 18 mérkőzését elveszítette,

eddig 248 gólt kapott, ami mérkőzésenkénti 13,7-es átlagot jelent.

Fotó: Forrás: Sportul Studențesc

Romániai jégkorong-bajnokság, alapszakasz:
Brassói Corona–Bukaresti Sportul Studențesc 22–3 (6–0, 8–1, 8–2). Gólszerzők: Andrei Vasile 4, Kevin Domingue, Sullivan Sills 3-3, Buda Gábor, Radim Valchař, Albert Zagidulin és Gajdó Tamás 2-2, Gajdó Balázs, Kovács Előd, Antal László és Sebastian Bădițoiu, illetve Sándor Zoltán 3.

Brassói Corona–Bukaresti Sportul Studențesc 19–0 (5–0, 6–0, 8–0). Gólszerzők: Gajdó Balázs 5, Jacob Sweeney és Vasile Andrei 3-3, Buda Gábor, John Garcia 2-2, Michael van Wormer, Chase Schaber, Antal László és Kovács Előd.

8. Bukaresti Sportul Studențesc 18 0 0 0 18 33–248 0

A kiírás szerint az alapszakaszban mindenki négyszer találkozik minden ellenfelével (két-két hazai és két-két idegenbeli meccs), ami 28 mérkőzést jelent csapatonként. Az alapszakasz után az első három helyezett, illetve a 4-7. helyeken végző csapatok a középszakaszban külön válnak, és újabb négy-négy meccset játszanak egymás közt. A 8. helyezett számára az alapszakasz után lezárul a bajnokság.

A rájátszásban az alapszakasz első három helyezettjéhez csatlakozik az alsóházat megnyerő csapat, és itt a középszakasz legjobbjával csatázik egy három nyert mérkőzésig tartó párharcban a döntőbe jutásért, a másik ágon, a másik elődöntőben pedig a középszakasz másodikja a harmadik helyezettel küzd a fináléért. A tervek szerint a döntő az egyik csapat negyedik győzelmééig tart, a kisdöntőben a bronzéremért három meccset kell nyerni.