Szoros meccsen nyertek az Ágyúsok Karcfalván

Dobos László 2022. október 25., 21:05

Bajnoki jégkorongmérkőzések helyszíne hét közben Csíkkarcfalva. Kedden és szerdán este Sapientia U23–Háromszéki Ágyúsok találkozók szerepelnek a programban. A kedd esti összecsapáson a vendégek 2–1-re győztek.

Habár jóval többet támadott, nehezen nyert az Ágyúsok csapata Fotó: Facebook/Háromszéki Ágyúsok

A vártánál sokkal szorosabb meccset hozott a székelyföldi csapatok kedd esti összecsapása, a gól nélküli első harmadot követően Gecse Olivér találatával a háromszékiek átvették a vezetést (0–1), a harmadik harmad elején azonban Szolohin találatával egyenlítettek a házigazdák (1–1). A sokkal többet támadó, és a kapuralövések arányát (41:11) nagy fölénnyel nyerő Ágyúsok három és fél perccel a vége előtt Róth révén belőtték a győzelmet jelentő találatot.

A két csapat szerdán este fél 7-tól újra megmérkőzik, ennek a találkozónak is a Felcsíki Műjégpálya lesz a házigazdája.

A rangsor élén a Gyergyói Hoki Klub és a Csíkszeredai Sportklub áll 9–9 ponttal, a GYHK és a Sportklub is száz százalékos.

Román jégkorong-bajnokság, alapszakasz:
Sapientia U23–Háromszéki Ágyúsok 1–2 (0–0, 0–1, 1–1).
Gólszerzők: Viktor Szolohin (45.), illetve Gecse Olivér (25.) és Róth Zoltán (57.).
Kapura lövések: 11–45.
Büntetőpercek: 12–20.
Játékvezetők: Csata Attila és Rédai Botond, illetve Magyar Áron és Simon Roland.
Sapientia U23: Ambrus Levente, Bíró Nándor (kapusok) – Salamon Ervin, Nagy-Galaczi Géza, Benedek Tamás, Kristó Csongor, Kedves József (első sor), Lázár Menyhárt, Lázár Sebestyén, Vikor Szolohin, Máthé Csongor, Adorján Koppány (második sor), István Sándor, Bănceanu Levente, Both Alpár, Sólyom Csongor, Márton Botond (harmadik sor), László Balázs, Barabás Benjámin, Benedek Gergő, Bege Péter, Kernászt Máté (negyedik sor). Vezetőedző: Jens Brändström
Ágyúsok: Béres Szilárd, László Arnold (kapusok) – Olekszandr Bolsakov, Gecse Olivér, Bíró Ottó, Molnár Zoltán, Molnár Zsombor (elsős sor), Biró Mátyás, Antal Előd, Szabó Zsolt Ákos, Szergej Pajor, Ilyés Tamás (második sor), Horváth Pál, Vitalij Karamnyov, László Hunor, Márton Koppány, Márk Róbert (harmadik sor), Danalizi Vilmos Gergő, Solymosi Tamás, Róth Zoltán (negyedik sor). Vezetőedző: Pär Torstensson.

Hétvégén, szombaton és vasárnap  Karcfalván Sapientia U23–Galaci CSM, Bukarestben pedig Sportul Studențesc–Steaua találkozókat rendeznek.