Szépségdíjas gólokkal verte a GYHK Galacot

Gergely Imre 2021. november 16., 21:43

Mindhárom harmadot megnyerve, nagyszerű gólokat szerezve győzött a Gyergyói Hoki Klub a Galaci CSM ellen. A piros-fehérek ezzel pontszámban beérték a listavezető Csíkszeredai Sportklubot a romániai jégkorongbajnokság alapszakaszában.

Főleg a galaci kapu forgott veszléyben Fotó: Sorin Pana/Sportul Ilustrat

A kedd esti meccsen gyönyörűen kijátszott emberelőnyös akcióból szerzett vezetést a Gyergyói Hoki Klub, Vincze Péter vágta be Orbán passza után a korongot az 5. percben. Az első szünet előtt jött a második, Orbán lövése után nőtt a különbség.

A játék pörgős volt, mindkét kapusnak akadt dolga, de mindenképpen azt lehetett érezni, hogy a piros-fehérek simán felülmúlják a galaciakat.

Ezért volt meghökkentő a tény, hogy a második harmad elején három perc alatt egyenlített a vendégcsapat.

Constantin kapott a kék vonalon egy hosszú indítást és szólóból talált be, majd Nazarov egyenlített. Az egyenlítés után is nyomott még a Galaci CSM, de aztán magára talált a Szilassy-legénység, a 31. és a 35. perc között előbb Haaranen kipattanóból, aztán Fejes egy remek Sárpátki passz után, majd Bodó is betalált, ezzel pedig 5–2 lett az eredmény.

A harmadik játékrész legelején Ivácson lőtt korábbi csapata kapujába emberelőnyben, de ezzel lényegében el is fogyott a vendégek puskapora, a gyergyóiak egy villámgyors sakk-matt helyzetből Császár góljával visszaállították a hármas gólkülönbséget, majd ismét egy Császár gól jött, akit tanítanivalóan szolgált ki Haaranen. Egy perc múlva pedig Biró passzából Trancă is eredményes volt.

Mindegyik találat szépségdíjas volt.

A hátralevő időben már visszavett a tempóból a GYHK, Constantin még faragott a hátányból, de a lényegen ez nem változtatottt, 8–4-re nyertek a piros-fehérek. A két csapat szerdán este 18.30-tól újra összecsap.

Jégkorong romániai bajnokság
Gyergyói Hoki Klub–Galaci CSM 8–4 (2–0, 3–2, 3–2)
Gólszerzők: Vincze Péter (5.), Brance Orbán (17.), Mathias Haaranen (31.), Fejes Nándor (33.) Chris Bodó (35.), Császár Hunor (42., 44.) Daniel Trancă (45.), illetve Mircea Constantin (22., 57.), Jurij Nazarov (23.), Ivácson Roland (41.)
Kapura lövések: 41–41
Kiállításpercek: 39–39 (ebből Szabó Krisztiánnak és Gyenisz Makarovnak 25–25 perc)