Nem volt ellenfél a Sportul, ezúttal 22 gólt ütött a Sportklub

Dobos László 2023. november 14., 12:24

Folytatódott a román felnőtt jégkorong-bajnokság alapszakasza, kedden délelőtt a Csíkszeredai Sportklub a Bukaresti Sportul Studențesc együttesét fogadta, és 22 gólt lőtt nekik. Tíz csíki játékos iratkozott fel a gólszerzők listájára.

Huszonkét alkalommal örülhettek a csíki kék-fehérek a találatnak Fotó: Pinti Attila

Érdekes dolgot mutat a mérkőzés statisztikája, a kapura lövések aránya 89:6 volt, ez azt jelenti, hogy percenként legalább egyszer kapura lőtt a házigazda Sportklub. A vendégek emberelőnyből érték el egyetlen találatukat.

A két együttes hétfőn este is összecsapott egymással, akkor a Sportklub 13–1-re nyert.

Romániai felnőtt jégkorong-bajnokság, alapszakasz
Csíkszeredai Sportklub–Bukaresti Sportul Studențesc 22–1 (9–0, 7–1, 6–0),
gólszerzők Gecse Hugó (3. és 25.), Fodor Csanád (8.), Becze Tihamér (9., 11. és 57.), Jeremy Welsh (10. és 38.), David Levin (14., 39. és 52.), Aidan Brown (16.), Cody Milan (17., 31., 32., 37. és 48.), Jevgenyij Szkacskov (20. és 47.), Láday Tamás (33.), Eduard Cășăneanu (44. és 53.), illetve Marius Mărcuș (40.).
Kapura lövések: 89–6.
Büntetőpercek: 4–6.
Játékvezetők: Andrieș Gheorghieș és Cristian Lungeanu, illetve Rácz Szilárd és ifj. Szabó László.

Sportklub: Ambrus Levente, Simó Ábel, (kapusok) – Reisz Áron, Láday Tamás, Gecse Hugó, Fodor Csanád, Rokaly Norbert (első sor); Salló Alpár, David Levin, Becze Tihamér, Milan Cody, Eduard Cășăneanu (második sor); Karel Kubát, Ferencz-Csibi Róbert, Jeremy Welsh, Jevgenyij Szkacskov, Aidan Brown (harmadik sor). Vezetőedző: Václav Novák.

Sportul Studențesc: Bogdan Enache, Cristian Asandei (kapusok) – Ștefăniță Bucatoș, Gabriel Spiridon, Vlad Griogori, Marius Mărcuș, Iulian Corneanu (első sor); Bogdan Ștefan, Alexandru Munteanu, Fetés Róbert, Sándor Zoltán, Sándor Cristian (második sor); Kémenes Attila, Cezar Sendrea, Tankó Dániel, Robert Bica, Iulian Chițac (harmadik sor); Marian Ghiță, Gabriel Caval, Ioan Agapie, Bogdan Marinică, Luca Trandafir (negyedik sor). Vezetőedző: Marian Ghiță.