Nem tudta legyőzni a Steauát a Sapientia U23

Gergely Imre 2021. április 20., 21:18

A romániai jégkorongbajnokság alsóházi rájátszásában Sapientia U23–Steaua mérkőzést rendeztek kedden este. A felcsíki csapat ezúttal nem tudta legyőzni a szebb időket is látott ellenfelét, a rutinosabb bukaresti együttes került lépéselőnybe az 5. helyért zajló küzdelemben.

Hamar háromgólos előnybe került a Steaua, sikerét az utolsó játékrészben biztosította be Fotó: Pinti Attila

A Steaua diktálta az iramot, hosszabb időszakokra be tudta szorítani a felcsíki fiatalokat a harmadukba. A nyomást a 14. percig bírták a házigazdák, kivédekeztek ugyan egy emberhátrányt, de rögtön ezután Georgescu egyéni akcióból megszerezte a vezetést a Steauának.

A bukarestiek csapatkapitánya három perccel később duplázott, majd az első harmad legvégén, az első két gólhoz a gólpasszt adó Antal Alfréd is betalált. Az első szünetben tehát 0–3 állt a csíkkarcfalvi eredményjelzőn.

A 29. percben Antal Előd góljával tovább nőtt a vendégek előnye. Ekkor időt kért Jens Bradström, hogy felrázza a fiait, és ez hatott is, mert hamarosan szépítettek a zöldmezesek. A Steaua két Antalja után a Sapientia részéről is egy Antal, László volt eredményes.

A következő gólt is a Sapi érte el, de ezt már az utolsó harmad elején. Egy nem sokat ígérő, takarásból leadott lövésből Karda talált be, 2–4-re alakítva az eredményt. Ennél azonban már nem tudtak közelebb kerülni. Róth ugyan még szintén gólt lőtt, de ezt két steauás találat után következett, a mérkőzés végéig pedig tovább nőtt a különbség. A vége 3–8 lett.

A Sapientia U23 ugyan nagyon szeretné elérni az 5. helyet a bajnokságban, de erre már kevés esély maradt. A két csapat pénteken Brassóban még egyszer találkozik. A Sapientia U23 számára azzal a mérkőzéssel zárul a 2020–2021-es szezon.

Romániai jégkorongbajnokság alsóházi rájátszás
Sapientia U23–Steaua 3–8 (0–3, 1–1, 2–4)
Gólszerzők: Antal László (33. perc), Karda Előd (44.), Róth Zoltán (49.), illetve Mihai Georgescu (15., és 19.), Antal Alfréd (20., 49., 52.), Antal Előd (29.), Orbán Szilárd (47.), Andrei Filip (47.).