Második meccsét is megnyerte a Corona, újra teniszeredménnyel verte a galaciakat

Dobos László 2023. szeptember 27., 20:01 utolsó módosítás: 2023. szeptember 28., 10:17

Folytatódott a romániai felnőtt jégkorong-bajnokság, amelynek szerda esti mérkőzésén magabiztos győzelmet aratott a Brassói Corona, hazai jégen 6–1-re verte a Galaci CSM együttesét.

Két nap alatt kétszer verte a galaci csapatot a barcasági együttes Fotó: Brassói Corona

Egy nappal korábban 6–3-ra nyert Brassó Galac ellen, ezúttal simábban jött a siker, hiszen 6–1-re győzött a Corona.

A barcasági gárda végig uralta a mérkőzést, a galaciak nagyot küzdöttek, de végül nem tudták szorossá tenni a mérkőzést.

Romániai felnőtt jégkorong-bajnokság:
Brassói Corona–Galaci CSM 6–1 (1–0, 2–0, 3–1),
Gólszerzők: Michael van Wormer (2. és 48.), Clarke Garrett (28.), Owen Williams (32.), Gajdó Balázs (53.) és Sullivan Sills (58.), illetve Alekszej Baszkov (45.).
Kapura lövések: 39–29.
Büntetőpercek: 16–8.
Játékvezetők: Magyar Áron és Rédai Botond, illetve Flaviu Chinde és Andrieș Gheorghieș.

Fotó: Brassói Corona

Brassói Corona: Tőke Zoltán, Patrik Polc (kapusok) – Owen Williams, Gajdó Balázs, Chase Scaber, Michael van Wormer, Garrett Clarke (első sor); Pavlo Boriszenko, Farkas Tamás, Judd Blackwater, Radim Valchař, Kovács Mátyás (második sor); Gajdó Tamás, Kovács Előd, Szabó-Pál Krisztián, Sullivan Sills, Albert Zagidullin (harmadik sor); Rareș Vasile, Rokaly Boldizsár, Vasile Andrei (negyedik sor). Vezetőedző: Dave Macqueen.

Galaci CSM: Onodi Ottó, Szopos Magor (kapusok) – Hildebrand Szabolcs, Jevgenyij Jemeljanenko, Alekszej Baszkov, Alexander Nyeznyamov, Szergej Pajor (első sor); Olekszander Alekszandrov, Konsztantyin Csernyuk, Patrik Machala, Mircea Constantin, Vladislav Teamruc (második sor); Cătălin Berdilă, Szőcs Attila, Remus Gheorghe, Benedek Roland, Danalizi Vilmos (harmadik sor); Ráduly Norbert, Silló Huba, Andrei Buleandra, Ráduly Szabolcs (negyedik sor). Vezetőedző: Július Pénzeš.

Különböző okok miatt elmaradt két Bukaresti Steaua–Brassói Corona mérkőzés, két Galac–Sportklub összecsapás és szintén két Steaua–Sportklub találkozó.

A további program

Péntek (szeptember 29.): Csíkszeredai Sportklub–Gyergyói HK.

Szombat (szeptember 30.): Gyergyói HK–Brassói Corona.

Vasárnap (október 1.): Brassói Corona–Csíkszeredai Sportklub.

A csíkszeredai és a gyergyói mérkőzés 18.30-kor kezdődik, a brassói pedig 17.30 órakor.