Elhokizgattak Brassóban, tíz gól a Corona–Sportklub meccsen

Dobos László 2023. március 07., 20:49

Lejátszották a román jégkorong-bajnokság alapszakaszának utolsó Brassói Corona–Csíkszeredai Sportklub meccsét. A kedd esti összecsapáson az Erste Liga elődöntőjében érdekelt brassói gárda tartalékcsapatával állt ki, így a csíkiak simán, hat gól különbséggel nyertek.

A csíkiak nyolc gólt rámoltak be a tartalékos Corona ketrecébe. Korábbi felvétel Fotó: Pinti Attila

Sportszerű volt a brassói találkozó, amelyen több volt a gól, mint a kiállításpercek száma. A kapura lövések aránya 23:60, tehát a vendégeknek a mérkőzés minden percére jutott egy-egy lövés.

Román jégkorong-bajnokság, alapszakasz:
Brassói Corona–Csíkszeredai Sportklub 2–8 (1–6, 0–0, 1–2).
Gólszerzők: Buda Gábor (6.) és Andrei Vasile (48.), illetve Péter Balázs (5. és 17.), Jevgenyij Szkacskov (8.), Salló Alpár (11.), Fodor Csanád (12.), Becze Tihamér (13. és 14.), Péter Andor (57.).
Kapura lövések: 23:60.
Büntetőpercek: 4–2.
Játékvezetők: Mihai Paul, Bandi Csaba és Andrieș Gheorghieș.
Csapatösszetételek

Brassói Corona: Tőke Zoltán, Bartis Ádám (kapusok) – John Garcia, Owen Williams, Dorian Bădițoiu, Kovács Mátyás, Andrei Vasile (első sor), Bors Huba, Gajdó Tamás, Rareș Vasile, Antal László, Buda Gábor (második sor), Bakk Mihály, Gajdó Balázs, Kovács Előd, Szabó-Pál Krisztián, Sullivan Sills (harmadik sor). Vezetőedző: Dave MacQueen.
Csíkszeredai Sportklub: Makszim Szamankov, Simó Ábel (kapusok) – Roman Szavcsenko, Ferencz-Csibi Róbert, Ilja Krikunov, Cody Milan, Jevgenyij Szkacskov (első sor), Niko Mikkola, Salló Alpár, Péter Balázs, Becze Tihamér, David Stach (második sor), Bajkó Csongor, Farkas Tamás, Fodor Csanád, Részegh Tamás, Rokaly Norbert (harmadik sor), Péter Andor, Eduard Cășăneanu (negyedik sor). Vezetőedző: Jeff Paul.